«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Cardano kurucusundan beklentileri yükselten açıklamalar

Cardano kurucusundan beklentileri yükselten açıklamalar

terra

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Youtube kanalındaki yayında, Cardano’da gelecekte ne planladıklarına dair açıklamalarda bulundu.

“Kuantuma dirençli Cardano” öncelikler arasında

Hoskinson, Cardano için öncelikler arasında blok zincirini kuantum saldırılarına karşı dirençli hale getirmek olduğunu belirtti.

Bilindiği üzere, modern süper bilgisayarlardan performans anlamında çok daha üstün olan kuantum bilgisayarlarının blok zinciri tabanlı varlıkların şifreleme teknolojisini kırabilecekleri ve blok zincirinin güvenliğini ortadan kaldırabilecekleri konusunda endişeler var. Bu endişeler, uzun yıllardır dile getiriliyor.

Hoskinson ayrıca, iş kanıtı (PoW) ve hisse kanıtını (PoS) birleştiren çok kaynaklı blok zinciri konsensüs protokolü Minotaur’u Cardano’nun mevcut konsensüs mekanizmasının geliştirilmiş versiyonu Omega ile birleştirmeyi planladıklarını da ifade etti.

“2022 sonunda büyük bir duyuru yapacağım”

Son olarak Hoskinson, 2022’nin sonunda büyük bir duyuru yapacağını ekledi. Cardano kurucusu, “Yıl sonunda yapacağım ve herkesin gerçekten heyecanlanacağını düşündüğüm büyük bir özel duyurum olacak.” dedi.

Hoskinson, önceki gün Elon Musk’a yaptığı teklifle gündeme gelmişti. Cardano kurucusu, Musk’a Twitter’a yaptığı teklifin reddedilmesi halinde birlikte merkeziyetsiz bir Twitter oluşturmayı önermişti.

TSİ 13.15 itibari ile 0.95 dolardan işlem gören Cardano (ADA), Eylül ayındaki 3 dolarlık zirvesinden oldukça uzak. Mevcut fiyat seviyesiyle ADA yatırımcılarının sadece yüzde 14’lük bir kısmı kârda. IntoTheBlock’un araştırmasına göre, ADA yatırımcılarının yüzde 82’si zarardayken yüzde 3’lük bölüm ise kâr-zarar eşiğinin ortasında bulunuyor. Öte yandan tüm fiyat düşüşüne karşın ADA balinaları, son iki senedeki en büyük arzlarına ulaştılar. 10 milyondan fazla ADA tutan adresler, toplam arzın yüzde 46.6’sına sahipler. Bu arada Kraken’in Mart 2022 raporunda ADA’ya yönelik talepteki artışın bu coin için gelecek beklentilerini yükselttiği kaydedildi.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *