«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. Cardano Blok Boyutunu %10 Arttıracak, ADA’nın Fiyatından Yararlanabilir mi?

Cardano Blok Boyutunu %10 Arttıracak, ADA’nın Fiyatından Yararlanabilir mi?

Cardano-Blok-Boyutunu-10-Arttiracak-ADAnin-Fiyatindan-Yararlanabilir-mi.jpg

aracılığıyla resmi yazıCardano geliştiricisi Input Output Global (IOG), ağın blok boyutunu artırmaya yönelik bir teklifin onaylandığını ve uygulandığını doğruladı. Şu anda 80 kilobaytta (KB) duran ana ağ, %10 artışla 88 KB’ye çıkacak.

İlgili Okuma | Cardano (ADA), Kâr Açısından En Kötü Performans Gösteren Kriptolardan Biri

Şirket tarafından onaylandığı üzere, bugün 25 Nisan saat 20:20 UTC’de, 335 döneminin sınırında kullanıma sunulacak. IOG, bu teklifi Cardano’nun verimini ve merkezi olmayan uygulamalarının (dApp) performansını artırmak için “önemli bir ağ geliştirmesi” olarak nitelendirdi.

Şirketin yinelediği gibi, Cardano 2022’de ölçekleme yeteneklerini geliştirmesine olanak sağlayacak bir dizi ağ yükseltmesi yaşıyor. IOG, blok boyutu arttıkça gelecekteki değişiklikler için bunu yakından izleyeceklerini ekledi:

Bir kez konuşlandırıldıktan sonra, bir sonraki artışı belirlemek için ağ performansını ve davranışını en az bir dönem (5 gün) boyunca yakından izleyeceğiz. Cardano, son aylarda buna uygun performans iyileştirmeleriyle olağanüstü bir büyüme kaydetti.

Ayrıca şirket, Cardano’nun “son zamanlarda işlem hacminde büyük bir artış” yaşadığını iddia ediyor. Bu anlamda, daha fazla iyileştirmenin eklenmesiyle bu eğilimin devam etmesini bekliyorlar.

IOG, bu yıl Haziran ayı civarında düzenlenecek bir sonraki Hard Fork Combinator (HFC) etkinliğine hazırlanırken Cardano’yu optimize etmeye odaklanıyor. IOG ekledi:

kardano doğruluk ve güvenlik için inşa edilmiş, dünyanın en merkezi olmayan blok zincirlerinden biridir. Ekosistem büyüdükçe, yol haritamızın ölçeklendirme aşamasını sunmaya odaklanıyoruz; güvenlik ve ademi merkeziyetçiliği korurken hızı ve ağ kapasitesini iyileştirmek.

NewsBTC’nin bildirdiği gibi, IntoTheBlock’tan gelen verilere göre ağ kurumsal talepte bir artış yaşıyor gibi görünüyor.

ADA için zincir içi işlem hacmi, Şubat ayının başından bu yana artış eğiliminde görünüyor. Bu veriler, IOG’nin Cardano’nun büyümesiyle ilgili açıklamalarıyla örtüşüyor gibi görünüyor.

Cardano’nun (ADA) Sorunu Ne?

Token Terminalinden gelen veriler farklı bir resim çiziyor. Aşağıda görüldüğü gibi, ADA’nın işlem hacmi, kripto para biriminin kalıcı bir aşağı yönlü fiyat hareketine başlamasıyla 2021’in sonlarında büyük bir artış gördü.

Cardano ADA ADAUSDT
ADA’nın fiyat trendleri, işlem hacmiyle aşağı yönlü seyrediyor. Kaynak: Jeton Terminali

Bu, yatırımcıların o sırada ADA’da kar elde etmeye başladığını gösteriyor. O dönemden bu yana, kripto para birimi Ocak ayında ticaret hacminde bir artış gördü ve bu da ADA için daha fazla kayıplara yol açtı.

Yalnızca Mart ve Nisan aylarındaki işlem hacmindeki artış, bu kripto para biriminin kâr etmesine neden oldu. IOG’nin iddia ettiği gibi ağ iyileştirmelerinin, sürdürülebilir fiyat geri kazanımıyla sonuçlanabilecek Cardano ekosistemine daha fazla kullanıcı getirmede etkili olup olmayacağını göreceğiz.

İlgili Okuma | Cardano’da Yeni Cüzdanlar Artıyor, Bunun Arkasında Ne Var?

IOG CEO’su Charles Hoskinson, ADA’nın son fiyat hareketine değindi. Hoskinson, bir kripto para biriminin son zamanlardaki düşüş eğilimi ve bunun arkasındaki olası faktör hakkındaki endişelerine yanıt olarak, Hoskinson dedim:

Hiç bir şey. Piyasalar yukarı ve aşağı hareket eder. Cardano, bir ekosistem olarak hiç olmadığı kadar güçlü ve kullanışlı.

Yazma sırasında, ADA’nın fiyatı 4 saatlik grafikte %2 kayıpla 0,8 dolardan işlem görüyor.

Cardano ADA ADAUSDT
ADA’nın fiyatı 4 saatlik grafikte düşüş trendinde. Kaynak: ADAUSDT İşlem Görünümü

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *