«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Cardano (ADA) Fiyatı Vasil Hard Fork Çevresindeki Vızıltılara Rağmen Düşük Kaldı

Cardano (ADA) Fiyatı Vasil Hard Fork Çevresindeki Vızıltılara Rağmen Düşük Kaldı

Cardano (ADA) hakkında konuşun Vasil hard fork, geçen ay kripto alanında dolaşıyor. Haziran ayında tekrar hayata geçmesi beklenen hard fork, güvenlik sorunları nedeniyle Temmuz ayına ertelendi ancak bu, hard fork’un heyecanını hiçbir şekilde azaltmadı. Yeni tarih Temmuz sonu olarak belirlendi ve gün yaklaştıkça topluluk heyecanla dolup taşıyor. Ancak bu, fiyatına yansımadı.

Cardano Vasil Sert Çatal

Cardano ağının büyümesi, yükseltilmesini bir zorunluluk haline getirdi ve Cardano’nun arkasındaki geliştirici olan IOG, topluluğunu bu konuda başarısızlığa uğratmadı. En çok gelişmeye devam eden ağ, bahsedildiği gibi, Cardano, platformunu geliştirmek isteyen bir geliştirici akını gördü. Şu anda ağ üzerinde inşa edilen 1000’den fazla proje var ve bu, diğerleri kadar popüler olmayan bir programlama dili kullanmasına rağmen.

İlgili Okuma | Fiyat 1,100 Doları Tutmak İçin Mücadele Ederken Ethereum Tasfiyeleri Artıyor

Vasil hard fork ile Cardano, ağında daha da ucuz işlemler sağlayabilecek. İşlemlerin boyutunu küçülterek maliyetini düşürecek olan CIP-33 mekanizmasını hayata geçirecek. Bu yeni “ağırlık”, ağda daha hızlı işlemler yapılmasını da sağlayacaktır.

Ek olarak, Vasil yükseltmesi, geliştiricilerin Cardano ağına uyum sağlamasını çok daha kolay hale getirecek. Bu yeni keşfedilen yetenek, şüphesiz ağın büyümesini daha da ilerletecek olan platforma daha fazla geliştirici çekecektir. Kullanım kolaylığının, Cardano’ya geçmek için diğer Katman 1 blok zincirleri üzerinde çalışan geliştiricilerin akışını tetiklemesi bile bekleniyor.

TradingView.com'dan Cardano (ADA) fiyat tablosu

ADA price declines to $0.42 | Source: ADAUSD on  TradingView.com

Bunlar, toplumda bu konuda çok fazla heyecan olmasının nedenleri. Bununla birlikte, dijital varlığın fiyatı üzerindeki etkisi umut verici olmaktan daha az oldu ve Vasil’in fiyatı hareket ettirme kabiliyeti hakkında endişelere yol açtı.

ADA Mücadeleye Devam Ediyor

Haziran ayında Vasil Hard Fork’un belirli bir tarihi aldığında, Cardano’nun yerel jetonu ADA’nın fiyatı haberlerin arkasından yükselmişti. Aynı şeyin bu sefer hard fork yaklaştıkça gerçekleşmesi bekleniyordu, ancak durum böyle olmadı.

Topluluğun hard fork hakkında vızıldamasına rağmen, ADA’nın fiyatı değişmeyi reddetti. Dijital varlık düşük ivmesini korumaya devam ediyor ve fiyatında önemli bir iyileşme olmadı. Bunun yerine, fiyat son yedi gün içinde 0,42 dolara kadar düşen bir düşüş eğiliminde.

İlgili Okuma | Ethereum Fiyatı Kritik Seviyenin Altına Düştü, 1.000 Doları Tutacak mı?

Bununla birlikte, hard fork yaklaşık iki hafta kaldı ve yaklaştıkça beklentinin artacağına şüphe yok. Bu, büyük olasılıkla beklentinin en yüksek olduğu Temmuz ayının son haftasında gerçekleşecek. Bu nedenle, kripto para birimi için mağazada bir miktar toparlanma olabilir. Ancak, mevcut momentumu göz önüne alındığında büyük olması beklenmiyor. Göstergeler, ADA’nın fiyatını sert çatala yol açan yaklaşık 0,5 $ olarak belirledi, ancak daha yüksek bir şey mümkün olmayabilir.

Featured image from Zipmex, charts from TradingView.com

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *