«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Cardano (ADA) Ethereum Piyasa Değerini Aşmak İçin 4 Dolara Ulaşabilir mi?

Cardano (ADA) Ethereum Piyasa Değerini Aşmak İçin 4 Dolara Ulaşabilir mi?

Cardano-ADA-Ethereum-Piyasa-Degerini-Asmak-Icin-4-Dolara-Ulasabilir.png

Sekizinci en büyük kripto para birimi Cardano (ADA), son iki hafta boyunca bazı yaşam belirtileri gösterdi. Ağın küçük iyileştirmeleri, yatırımcıların umudunu gerçekten teşvik eden şeydi. Bundan sonra Cardano, 4 doları aşmak ve piyasa değeri açısından Ethereum’u yakalamak için daha fazla çalışmalı.

CoinGecko’nun verilerine göre, ADA şu anda yaklaşık yüzde 5’lik 7 günlük bir kazançla yaklaşık 0,48 dolardan işlem görüyor. Dolayısıyla, tokeni başarılı bir şekilde 4 $ eşiğinin ötesine taşımak istiyorsa, ağ şüphesiz çok fazla desteğe ihtiyaç duyar.

İlgili Okumalar | Bitcoin 22.000 Doların Altına Düştü, Peter Brandt’in Analizi Hala Oyunda mı?

Son yıllarda, Ethereum değer olarak Bitcoin’den sonra ikinci sırada yer aldı. Başlangıcından bu yana değerinde önemli bir artış olmasına rağmen, Cardano kesinlikle piyasadaki en önemli blok zincir ağlarından biridir ve yerel parası ADA ilk 10 para biriminde yer almaktadır.

başına Nomics İstatistiklere göre, ADA’nın piyasa değeri şu anda yaklaşık 16.21 milyar dolar, ETH’nin piyasa değeri ise kabaca 147.93 milyar dolar. ADA, Ethereum’un piyasa değerinin sadece %10.93’ünü oluşturuyor.

Eh, Ethereum’un piyasa değerine uyması için Cardano’nun 9.25 kat artması gerekecek. ADA, daha sonra %823.39’luk bir kazancı temsil eden 4 dolarlık bir fiyatla işlem görecekti.

Ayrıca, ETH geçen hafta yaklaşık %13 kazandı ve şu anda 1.215.41 dolardan işlem görüyor. Göre CoinGecKo İstatistiksel verilere göre, ETH için günlük işlem hacmi 13.928.520.299$’ın üzerindeyken, ADA için günlük işlem hacmi neredeyse 799.420.941$’dır. Ayrıca ADA, 2 Eylül 2021’de veya neredeyse 10 ay önce 3,09$’lık zirvesinden %84 düştü.

ticaret görünümü
ADA şu anda günlük grafikte 0,480$’dan işlem görüyor | Kaynak: ADA/USDT grafiğinden Tradingview.com

Ethereum Vs. kardano

Cryptocurrency ile ilgilenen herkes, Cardano ve Ethereum tartışmasının farkında olmalıdır. Her iki ağ da karşılaştırılabilir hizmetler sunduğundan, Cardano (ADA) ve Ethereum (ETH) sıklıkla karşılaştırılır.

Bu, hem Cardano hem de Ethereum’un blok zinciri teknolojilerinin sunduğu özelliklerden kaynaklanmaktadır. Karşılaştırma olarak, Ethereum altyapısı daha kısıtlıdır, bu da daha yüksek işletme maliyetleri, daha yüksek enerji tüketimi ve yavaş işlem hızları ile sonuçlanır.

Kendisini alternatif bir blok zinciri olarak konumlandıran ADA, esasen Ethereum’un sorunlarına bir çözüm sunmaya çalışıyor. Ama ne yazık ki, ilerlemesi yavaş olmuştur.

Blokları oluşturmak ve işlemleri doğrulamak için kullanılan yöntem, onları birbirinden ayıran şeydir. Şu anda ana ayrım, Cardano’nun hisse kanıtı Ouroboros konsensüs algoritmasının daha uyarlanabilir olduğunun kanıtlanmasıdır. Yöntem, Ethereum’un iş kanıtı blok zincirinden daha verimlidir.

Ethereum ile Rekabet Edecek Cardano Geliştirme

Alonzo yükseltmesinin ardından Cardano ağı akıllı sözleşmelerle uyumluydu. Sözde Ethereum katili, en çok beklenen Vasil sert çatalını tanıtmayı hedefliyor.

Teknolojiyi güncel tutan ve yaşlanmaya açık hale getiren doğal özellikleri, geliştirme ve yükseltmelerdir. Blok zincirler için “hard fork” olarak adlandırılan ağ değişiklikleri de gereklidir.

İlgili Okumalar | Bitcoin Kısa Vadeli Yükseliş Sinyalleri Veriyor, Sonraki 24K Dolara Doğru mu Hareket Ediyor?

Analistler, Cardano’nun gelecekte değerini koruyacağını tahmin ediyor. Ayrıca, yakında çıkacak olan Vasil hard fork’un bir fiyat artışı şansı sunabileceği göz önüne alındığında, yeniden inşa etmenin proje için olumlu olacağına inanıyorlar.

Yine de iyi haber şu ki, ağın ölçeklenebilirliğini ve performansını artırmayı amaçlayan Cardano’dan (ADA) çok beklenen bir yükseltme olan bu Vasil, “başarıyla” test ağı çalışmasını tamamladı ve 30 gün içinde ana ağda (genel blok zinciri) yayınlanması planlanıyor.

         Featured image from Flickr, chart from Tradingview.com

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *