«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. Cardano (ADA) 0,44 Dolara Düştü, Yükseliş Eğilimi Geçersiz mi?

Cardano (ADA) 0,44 Dolara Düştü, Yükseliş Eğilimi Geçersiz mi?

Cardano-ADA-044-Dolara-Dustu-Yukselis-Egilimi-Gecersiz-mi.png

Cardano, yazı yazılırken grafiğinde düşüş eğilimi gösterdi. Son 24 saat içinde Cardano grafiğinde %7 düştü. Daha geniş pazar da son birkaç gün içinde düşüş eğilimi gösterdi. Bitcoin 20.000 doları sınırlıyordu ve altcoinler de aynı şeyi yaptı.

ADA, son birkaç gün içinde 0,55 dolarlık direnç işaretini geçmişti ancak bu fiyat işaretinin üzerinde kalmayı başaramadı. Ayılar piyasada baskı yarattı ve teknik görünüm de grafikte düşüş eğilimi gösterdi.

Piyasa hareket edenlerin kendi çizelgelerinde önemli ölçüde değer kaybetmesi nedeniyle yükseliş gücü durdu.

Şu anda Cardano 0,42 dolar destek seviyesine yakın işlem görüyor. Alıcılar da piyasadan çıktı. Devam eden satış baskısı, parayı 0,42 $ seviyesinin altına 0,33 $ fiyat işaretine sürükleyecektir. Mevcut fiyat seviyesindeki bir itme, ADA’nın grafikte biraz yükselmesine neden olabilir, ancak bu kısa bir toparlanma olarak adlandırılabilir.

Cardano Fiyat Analizi: Dört Saatlik Grafik

kardano
Cardano, dört saatlik grafikte 0,44 $ olarak fiyatlandırıldı | Kaynak: TradingView’de ADAUSD

ADA dört saatlik grafikte 0,44 dolardan işlem görüyordu. Altcoin, düşüş eğilimi gösteren grafikte sürekli olarak daha düşük seviyeler oluşturmuştu. Madeni para için genel direnç 0,51 dolar ve yerel destek seviyesi 0,42 dolar.

ADA 0,52 dolara dokunduktan sonra direnç işaretini tekrar kıramadı. Geçen hafta boyunca ADA aynı fiyat seviyesinde dirençle karşılaştı.

Satın alma gücü geri gelirse, madeni para 0,48 $ seviyesini tekrar ziyaret edebilir, ancak ayılar, Cardano önemli bir süre 0,52 $ fiyat işaretinin üzerinde işlem görene kadar güçlü kalacaktır. Mevcut fiyat işaretinden bir düşüş, ADA’nın yaklaşan işlem seanslarında 0,33 $’ın en düşük seviyelerine dokunmasına neden olabilir.

Teknik Analiz

kardano
Cardano, dört saatlik grafikte alım gücünün azaldığını gösterdi | Kaynak: TradingView’de ADAUSD

ADA’nın değerindeki düşüşü, satın alma baskısında keskin bir düşüş izledi. Madeni parayı grafikte daha da geri çekilmeye zorlayan satış gücü arttı. Göreceli Güç Endeksi yarı çizginin altında ve aşırı satım bölgesine yakındı.

Ancak RSI aşırı satım bölgesinden sıçradı, önümüzdeki seanslarda kripto paranın grafiğinde toparlanıp toparlanamayacağını söylemek için çok erken. Cardano’nun fiyatı 20-SMA çizgisinin altındaydı ve bu da satıcıların piyasadaki fiyat ivmesini yönlendirmekten sorumlu olduğunu gösterdi.

İlgili Okuma | Bitcoin Tarihi “Mayer Multiple” Alt Bölgeden Sıçrayıyor

kardano
Cardano dört saatlik grafikte satış sinyali verdi | Kaynak: TradingView’de ADAUSD

Altcoin, dört saatlik grafikte satın alma gücündeki düşüşü yansıttı. Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama, fiyat momentumunu ve geri dönüşleri aynı şekilde tasvir etti. MACD düşüş eğilimine girdi ve ADA için satış sinyalinin bir göstergesi olan kırmızı histogramlar oluşturdu.

Piyasadan çıkış yapan alıcılara göre sermaye girişlerini gösteren ve akışları gösteren Chaikin Para Akışı, piyasada artan sermaye çıkışlarını tasvir etti. Ayıları yenmek için madalyonun 0,52 $ işaretinin üzerine çıkması ve sürekli olarak satın alma gücünü göstermesi gerekiyor.

Önerilen Okuma | Cardano Kırmızı Ekrana Katıldı – ADA Son 24 Saatte 0,45 Dolara Nasıl Düştü?

Featured image from UnSplash, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *