«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Bu Uzman, Kripto Neden Başka Bir %15 Daha Düşebilir, Diyor

Bu Uzman, Kripto Neden Başka Bir %15 Daha Düşebilir, Diyor

Bu-Uzman-Kripto-Neden-Baska-Bir-15-Daha-Dusebilir-Diyor.png

Crypto, 1 trilyon dolarlık toplam piyasa değerinin altına düştü ve Ocak 2021 seviyelerine geri döndü. O zamanlar sektör, piyasa değerini 3 trilyon doların üzerine çıkaracak devasa bir boğa koşusuna hazırlanıyordu.

İlgili Okuma | Anthony Scaramucci, Kaza Sırasında Kripto Satın Aldığını Açıkladı, Disiplinli Kalmayı Önerdi

Bu sefer sektör daha fazla kayıp ve 2020 seviyelerine doğru potansiyel yeni bir bacak için tehdit ediyor gibi görünüyor. Yazma sırasında, toplam kripto piyasası değeri 870 milyar dolar ve günlük grafikte aşağı yönlü eğilim göstermeye devam ediyor.

Kripto toplam piyasa değeri Bitcoin
Günlük grafikte toplam kripto piyasa değeri aşağı yönlü eğilim gösteriyor. Kaynak: İşlem Görünümü

Analist Justin Bennett, sektörün “yakında” bir düşüş yaşayacağına inanıyor. 860 milyar doların üzerinde tutunamadığı için pazarın 730 milyar dolarda destek bulmasını bekliyor.

Mevcut piyasa koşulları, ABD Merkez Bankası (Fed) para politikasındaki değişim, bitmek bilmeyen satış baskısı ve uzaydaki bir dizi olumsuz haber bu tezi destekler görünmektedir. Aşağıdaki grafiği paylaşan Bennett söz konusu:

Bir sonraki bacak aşağısı yakın görünüyor. Muhtemelen gideceğimiz yer burasıdır. Destek ve ölçülen hedefin TOPLAM birleşimine ulaşmak için %15-25 daha. Çoğu altcoin için %30 düşüş bekliyoruz.

Her zamanki gibi, çoğu altcoin BTC’nin fiyat hareketini takip etme eğiliminde olduğundan, Bitcoin tüm kripto sektörünün anahtarına sahiptir. Bennett, piyasadaki bir numaralı kripto paranın 20.000 dolarlık alanı kırması durumunda benzer bir %15-25 düşüş görebileceğini iddia ediyor.

Bu, BTC’nin fiyatını bir sonraki kritik destek bölgesine 19.850 dolar civarında ve tarihinde ilk kez tüm zamanların en yüksek seviyesinin altına gönderecek.

Daha düşük zaman dilimlerinde, Malzeme Göstergelerinden (MI) elde edilen veriler, BTC için 20.000 $ ‘dan 15 milyon $’ ın üzerinde satın alma siparişini kaydeder. Ters yönde, kısa vadede direnç olarak işlev görebilecek 20.900 dolar civarında yaklaşık 9 milyon dolarlık satış emri var.

Bitcoin BTC BTCUSD Kripto
Kaynak: Malzeme Göstergeleri

Bitcoin Borsada Yükselecek mi?

Kripto para birimi, başta Nasdaq 100 Endeksi ve S&P 500 olmak üzere geleneksel hisse senetleriyle birlikte hareket ediyor. Yatırım şirketi Fidelity’nin Makro Direktörü Jurrien Timmer’e göre, S&P 500 aşırı satım seviyelerine ulaştı. O söz konusu:

SPX için haftalık stokastik: Ana diplerle tutarlı aşırı satım okumalarında. Henüz orada olduğumuza inanmıyorum ama yaklaşıyor olabiliriz. Gerçeğe uygun değerden sadece 1 P/K puanı uzaktayız.

İlgili Okuma | TA: Bitcoin Düşüş Eğiliminde Kalıyor, 20 bin Doların Altına Düşme Riski

Hisse senetleri Timmer’ın iddia ettiği gibi yakında dibi bulursa, Bitcoin ve kripto piyasası sıçrayabilir ve Bennett’in senaryosunu önleyebilir. Geleneksel finanstaki düşüş, aşağıda görüldüğü gibi dijital varlıklar lehine oynayabilecek bir kapitülasyon olayı yarattı.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *