«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Bu İsim “Zengin Olmak İçin En İyi Zamanlar Çöküş Zamanları” diyor

Bu İsim “Zengin Olmak İçin En İyi Zamanlar Çöküş Zamanları” diyor

98507_1280x720

Bitcoin, birçok uzman ve yatırımcının Bitcoin’in bir sonraki nereye gideceği konusunda belirsiz olduğu çalkantılı bir pazarda 30.000 doları yeniden ele geçirirken, önde gelen bir yatırımcı çöküş zamnında daha fazla Bitcoin satın almakla ilgileniyor. Ancak yalnızca belirli bir fiyat seviyesinde.

Kişisel finans kitabı ‘Rich Dad, Poor Dad’ yazarı Robert Kiyosaki, kripto pazarındaki mevcut durum hakkındaki düşüncelerini tartışmak için 12 Mayıs’ta Twitter’a konuştu. Bir Bitcoin savunucusu olan Kiyosaki, kripto para birimini enflasyona karşı bir korunma olarak görüyor ve aynı zamanda merkezi olmayan özellikleri için ona değer veriyor. Finans yazarı, Bitcoin’in fiyatının düştüğünün iyi bir haber olduğunu ve Bitcoin’in başlangıçta 20.000 dolara düştükten sonra dibe vurmasını beklediği 17.000 dolar civarındaki düşüşü satın almak için beklemeye hazır olduğunu belirtti.

“BITCOIN ÇIKIŞI! Harika haber. Önceki Tweetlerde belirtildiği gibi Bitcoin’in 20k’ya düşmesini bekliyorum. Ardından, 17 bin dolar seviyesinde dip testi beklemek niyetindeyim. Dibin içeride olduğunu öğrendiğimde kamyonu yedeklerim. Kazalar zengin olmak için en iyi zamanlardır aslında.”

Özellikle Kiyosaki, “çöküşler zengin olmak için en iyi zaman” olduğunu vurguladı. Bitcoin’in kazadan sonra toparlanmasını bekliyor. Ocak ayında yazar, “BTC 20 bin doları test ederse, edeceği zaman” Bitcoin alacağını söylemişti.

Kiyosaki, Bitcoin’in kazanacağını söylüyor.

Haftanın başlarında, neden “Bitcoin’in kazanacağına çünkü Amerika’nın 3 yardakçı tarafından yönetildiğine” inandığını açıklamaya devam etti. Başkan Joe Biden’in üç yardakçıdan ilki olduğunu ekledi. İkinci yardakçı Hazine Bakanı Janet Yellen ve üçüncü yardakçı Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’dır. Ünlü yazar, “3 Stooge’a değil Bitcoin’e güveniyorum” dedi. Kiyosaki’nin Biden yönetimine, Wall Street’e ve Federal Rezerv’e yönelik eleştirisi, ilk kez bu tür yorumlarda bulunmuyor. Uzun süredir yatırımcılara Bitcoin satın almalarını tavsiye ediyor.

Bu ayın başlarında, tanınmış yazar tarihteki en büyük balonun patlayacağını tahmin etmişti. Wall Street’te ve Federal Rezerv’de iktidarda olanlar için “hırsız” sıfatı vardı. Ayrıca hiperenflasyon ve umutsuzluğu öngörerek yatırımcılara değerli metalleri ve Bitcoin gibi dijital para birimlerini stoklamalarını tavsiye etti.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *