«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Bu İki Altcoin’e Dikkat, Büyük Çöküş Her An Gelebilir!

Bu İki Altcoin’e Dikkat, Büyük Çöküş Her An Gelebilir!

s-fc93b8604887daef739f5162c98a7be0824c7fc9

Yakından takip edilen bir kripto analisti, Ethereum rakibi iki altcoin üzerinde bir düşüş eğilimi olabileceğini iddia etti.

Capo takma adıyla tanınan analist, 260.000’den fazla takipçili Twitter hesabında iki katman-1 (L1) platformunun, mevcut seviyelerinde %50’nin üzerinde değer kaybedebileceğini belirtti.

Düşüş tahminlerine Fantom (FTM) ile başlayan Capo, akıllı sözleşmelerin aktif olduğu token’ın, Bitcoin (BTC) ile eşleştirildiğinde düşüş sinyalleri verdiğini belirtti.

Capo, ABD doları karşısında FTM’nin Elliott Dalga Teorisine dayanan üç dalgalı bir düzeltme hareketinde altcoin fiyatının en az 0,35 dolara düşebileceğini söylüyor. Teori, bir varlığın ana eğiliminin beş dalgalı bir düzende hareket ettiğini ve bir düzeltmenin üç dalgalı bir düzende gerçekleştiğini belirtir.

“FTM/BTC çifti çok ciddi bir aşağı yönlü sinyaller vermeye devam ediyor ve maalesef kritik desteği çok kolay bir şekilde kırdı. Şu an asıl hedef 0,30 dolar ile 0,35 dolar arasında.”

Haber hazırlanırken Fantom 0,7943 dolardan işlem görüyordu.

Capo’nun radarında olan ikinci altcoin ise Solana (SOL) oldu. Capo’nun paylaştığı grafiğe göre Ethereum rakibi blok zincirin yerel token’ı %49 ile %55 arasında değer kaybederek 40-45 dolar aralığına gerilebilir. Capo’ya göre Solana, 2021 yılının Ağustos ayında ulaşılan son seviyeye ulaştıktan sonra güçlü bir toparlanma sergileyebilir.

altcoin

Haber hazırlanırken 88,69 dolardan işlem görüyor. Olası düşüş mevcut yatırımcılara büyük kayıplar yaratacaktır.

Capo ayrıca, Bitcoin ve altcoinlerin tümünün düşüş sinyalleri verdiği için kripto piyasalarının daha da düşeceğini söyleyerek daha önceki bir “kapitülasyon geliyor” uyarısını ikiye katladı.

“BTC trendi, bir saatlik zaman diliminden bir haftalık zaman dilimine doğru düşüş gösteriyor. Altcoinler büyük destek seviyelerini kırdı ve çoğu yeni düşük seviyelere çıkarak Şubat-Nisan sıçramasının gerçekten bir düzeltme olduğunu doğruladı. Öte yandan kaldıraç oranı tüm zamanların en yüksek seviyesinde yer alıyor. Kapitülasyon giderek daha olası hale geliyor ve yakında %50-60 düşüş görebiliriz.”

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *