«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Bu Analist, Ethereum’un Değerinin %80’ini Kaybedebileceğine İnanıyor

Bu Analist, Ethereum’un Değerinin %80’ini Kaybedebileceğine İnanıyor

Bu-Analist-Ethereumun-Degerinin-80ini-Kaybedebilecegine-Inaniyor.png

yakın tarihli bir bilgiye göre Bloomberg makalesi22V araştırmasından John Roque, Ethereum’un mevcut fiyatından %80’lik bir kayıpla 420 dolara düşebileceğine inanıyor ve işte nedeni.

Ethereum %80 Düşebilir

Tüccar, şu anda 2.000 dolardan işlem gören Ethereum’un destek bölgesini kırmak üzere olduğuna ve büyük olasılıkla 420 doların altına düşeceğine inanıyor. Roque, 3.580$’ın en üst, 2.000$’ın ise alt olduğu bir fiyat aralığına dikkat çekti.

Ether 2.000 doların altına düştüğünde, artık daha önce belirtilen aralıkta değil ve 420 dolar civarında bir sonraki önemli grafik desteğine düşmeye başlayacak.

Source: 22v Research

İkinci en büyük kripto para birimi hızla değer kaybettiğinden, 50, 100 ve 200 günlük çizgiler de dahil olmak üzere tüm hareketli ortalamaların altına düştü. Yukarıda belirtilen göstergelerin aşağı yönlü hareketi, herhangi bir varlık için önemli bir düşüş faktörüdür.

Roque’a göre Ethereum hem haftalık hem de günlük grafiklerde aşırı satılıyor, bu yüzden öngörülebilir gelecekte toparlanamıyor.

ETH/USD trades aroun $2k. Source: TradingView

Analist, Ethereum’un temel olarak piyasadaki ikinci en büyük kripto para birimi için kilit destek seviyelerinin “üzerinde” olduğunu iddia etse de hala görülebilir. Örneğin haftalık grafikte, tüccarlar henüz 200 haftalık ortalama desteği test etmediler.

İlgili Okuma | Bitcoin Göstergesi 2015’ten Beri Görülmeyen Tarihi Düşük Seviyede

ETH Borsası Arzı Yükseliyor

Zincir üstü bir veri sağlayıcısı olan Santiment, bize Ethereum’un bir sonraki fiyat hareketinin (ETH) ne olabileceğine dair bir fikir veriyor. Veri sağlayıcıya göre, 8 saatlik bir grafikte, Ethereum için 2.000 dolarlık büyük şortlar oluştu.

Bununla birlikte, Santiment’e göre, bu normalde daha kısa ile çalışmaz ve kısa bir sıkma olması muhtemeldir. Sonuç olarak, Ethereum fiyatı tekrar yükselebilir.

ethereum

Data shows funding rates history. Source: Santiment

ETH değişim arzı, dikkate alınması gereken başka bir öğedir. Santiment şunları gözlemler:

“Geçen yıl boyunca borsalarda arzda güzel bir düşüş görürken, 1 Mayıs 2022’de insanlar pozisyonlarından çıkmak için acele ettikçe borsalarda arzda büyük bir artış görüldü, bu da fiyatın kendisine açıkça yansıdı.”

Sonuç olarak, döviz arzında gelecekteki herhangi bir artış başka bir düşüşe neden olacaktır. Bu, yatırımcıların paniklediğini ve tamamen vazgeçtiğini gösteriyor. Durum vahim görünse de, yeni roller üstlenmek için harika bir zaman olabilir.

İlgili okuma | Ethereum Hashrate Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Kırdı, Fiyat Takip Edecek mi?

Featured image from iStockPhoto, Charts from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *