«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Bu Altcoin, Ethereum İçin Büyük Tehdit Oluşturuyor: CryptoCompare

Bu Altcoin, Ethereum İçin Büyük Tehdit Oluşturuyor: CryptoCompare

shutterstock_1958528764.jpg

Blockchain veri sağlayıcısı CryptoCompare, 2022’nin ilk çeyreğinde (Q1) merkezi olmayan finans ortamında Ethereum’a (ETH) yönelik en güçlü tehdit olarak ortaya çıkan altcoin’i belirledi.

Yeni bir raporda CryptoCompare, Ethereum’un kilitli toplam değerde (TVL) durgun bir büyüme yaşadığını bildirdi. Kripto piyasası veri sağlayıcısı, Ethereum’un rakiplerinden gelen şiddetli rekabetin, piyasa değerine göre en büyük ikinci dijital varlığın durgun büyümesinin arkasındaki nedenlerden biri olduğunu söyledi.

“Ethereum, mevcut 150 milyar dolarlık TVL (2021’in 4. çeyreğinin sonundan %20.8 düşüş) ile durgun büyümeye rağmen hakimiyetini sürdürdü (şu anda %55.6’da). Bu durgunluk, kısmen kripto varlıklarının çeyrek boyunca zayıf performansına ve aynı zamanda alternatif katman1 protokolleri arasındaki şiddetli rekabete bağlanabilir.”

CryptoCompare, esas olarak algoritmik stablecoin’leri barındırmaya odaklanan bir blockchain protokolü olan Terra’nın (LUNA), 2022 birinci çeyrekte Ethereum’u ele geçirmede en başarılı kripto projesi olduğunu söyledi.

“Örneğin Terra, 2021’den itibaren Solunavax anlatısını sürdürerek, çeyrekten çeyreğe %72.0’dan fazla bir TVL büyümesiyle 35.2 milyar dolara çıkarak son üç ayda Ethereum’a karşı başarılı bir rakip olarak ortaya çıktı.”

Solunavax, önde gelen Ethereum rakiplerinin üçlüsünün kısaltmasıdır – Solana (SOL), LUNA ve Avalanche (AVAX).

Kripto para piyasası veri sağlayıcısına göre, Terra’nın TVL’sindeki büyüme, sabit getiri platformu Anchor Protocol’ün çekici getirilerine bağlanabilir. Terra’nın amiral gemisi stablecoin UST’yi Anchor Protocol üzerinde stake etmek şu anda yıllık %19.46’lık bir getiri sağlıyor.

Piyasa değerine göre sekizinci sırada yer alan Terra, yazı yazılırken 98.39 dolardan işlem görüyor.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *