«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. Borsalarda Bitcoin Bakiyesi Yükseliyor, BTC Fiyatı Zayıflık Gösteriyor

Borsalarda Bitcoin Bakiyesi Yükseliyor, BTC Fiyatı Zayıflık Gösteriyor

Borsalarda-Bitcoin-Bakiyesi-Yukseliyor-BTC-Fiyati-Zayiflik-Gosteriyor.png

Bitcoin, 23.000 dolar civarında kilit direnç seviyelerinin üzerine çıkamadı. Sonuç olarak, kripto para birimi geçtiğimiz haftadaki kazanımlarının bir kısmını korurken son iki gündür yatay hareket ediyor.

Yükseliş momentumundaki yavaşlama, BTC’nin fiyatı için mevcut seviyelerinin üzerindeki talep (satış emirleri) likiditesindeki artış ve BTC’nin kripto değişim platformlarındaki arz girişlerindeki artışla aynı zamana denk geliyor. Kısa zaman dilimlerinde, Bitcoin için 23.000 ila 24.000 $ arasında 70 milyon doların üzerinde satış emri var.

İlgili Okuma | İyileşmekte olan Kripto Piyasası: ApeCoin ve Eğri DAO Kazançlarını Gösteriyor

Bu seviyeler, Bitcoin fiyatı yükselmeye devam ederken direnç olarak çalışmaya devam edecek gibi görünüyor. BTC’nin fiyatı yakın bölgeye 23.100 $’dan giriyor, ancak Malzeme Göstergelerinden elde edilen veriler, yalnızca bu seviyede 18 milyon $’lık satış emri kaydediyor.

Aşağıda görüldüğü gibi, BTC fiyatı, kilit seviyelerde büyük likidite boşlukları ile mevcut seviyelerinin altında daha az likidite görüyor. Bu, BTC ivme kaybetmeye devam ederse ve kısa vadede 24.000 doların üzerine çıkamazsa, yüksek oynaklığın aşağı yönlü olduğuna işaret edebilir.

Bitcoin BTC BTCUSDT MI 1
BTC’nin fiyatı (grafikteki mavi çizgi), kısa zaman dilimleri için mevcut seviyelerde yüksek talep emirleriyle (fiyatın üzerinde sarı ve kırmızı) karşı karşıyadır. Kaynak: Malzeme Göstergeleri

Ayrıca, Malzeme Göstergeleri, 100.000 ABD Dolarının üzerinde satış emri olan yatırımcılardan gelen satış baskısında bir artış kaydeder. Bu yatırımcılar, geçen hafta boyunca fiyat hareketi üzerinde çok fazla etki yaparak BTC biriktiriyorlardı.

Aşağıdaki grafiğin gösterdiği gibi, bu yatırımcılar (aşağıda mor renkte) mevcut fiyat hareketine satış yapmaya başladılar. Bu zaman dilimlerinde, bu eğilimin devam edip etmeyeceği ve BTC fiyatı üzerinde olumsuz bir etkisi olup olmayacağı konusunda bir sonuca varmak için henüz çok erken görünüyor.

Bitcoin BTC BTCUSDT MI 2
Büyük BTC yatırımcıları (grafikteki mor) geçtiğimiz gün Bitcoin satıyor. Kaynak: Malzeme Göstergeleri

Analist Ali Martinez hemfikir yukarıda gösterilen verilerle. Martinez, Twitter aracılığıyla, 1.000 BTC’nin üzerinde olan adreslerin sayısındaki düşüş ve madencilerle ilişkili adreslerin elindeki Bitcoin’de %1’lik bir düşüş ile BTC balinaları ve madencilerinden gelen satış baskısındaki artışa ilişkin verileri gösterdi.

Borsalarda Bitcoin Arzı Yükseliyor, Daha Fazla Zayıflık Gösteriyor mu?

Ali Martinez tarafından sağlanan diğer veriler, kripto değişim platformları tarafından tutulan Bitcoin’de bir artış kaydetti. Bu BTC’ler genellikle piyasaya boşaltıldığı için bu metrik düşüş eğilimi olarak kabul edilir.

BitcoinBTCBTCUSDT
BTC’nin fiyatı 4 saatlik grafikte yatay hareket ediyor. Kaynak: BTCUSDT İşlem Görünümü

İlgili Okuma | Ethereum Tükenme Belirtileri Gösteriyor, Ama Yine de 1.700 Dolara Dokunabilir mi?

Analist, 12 Temmuz’dan bu yana bu mekanlara 27.000 BTC veya 621 milyon dolarlık bir artış olduğunu söyledi. Martinez, bu metrikler hakkında şu yorumu yaptı:

Ağ büyümesindeki düşüş ve balinalardan ve madencilerden gelen artan satış baskısı ile birlikte açık faizdeki artış, son Bitcoin fiyat hareketinin kaldıraç tarafından yönlendirildiğini gösteriyor. Bu ağ dinamikleri, dik bir düzeltme olasılığını artırır.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *