«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Borsa Girişleri, Piyasa İyileşmek İçin Mücadele Ederken Bitcoin ve Ethereum’u Kayar

Borsa Girişleri, Piyasa İyileşmek İçin Mücadele Ederken Bitcoin ve Ethereum’u Kayar

Piyasa çalkantılıyken, Bitcoin ve Ethereum gibi dijital varlıklar, fiyatlarının yatırımcıların tüylerini diken diken edecek şekilde zorlandığını görüyor. Düşüş trendi, fiyatları yılın en düşük seviyelerine gönderen büyük satışları tetikledi. Halihazırda satılmakta olan hacme rağmen, satıcılar henüz tamamlanmamış görünüyor. Bu, son zamanlarda merkezi borsalara giden Bitcoin ve Ethereum hacmiyle kanıtlanmıştır.

Bitcoin ve Ethereum Girişlerle Sarsıldı

bu girişler son zamanlarda istikrarlı bir şekilde artıyordu ve borsalara giren hacim göz önüne alındığında, bu büyüme endişe verici. En iyi kripto paralar Bitcoin ve Ethereum genellikle konu bu gibi pazarlara geldiğinde en iyi sonucu verir ve her ne kadar dayanmış olsalar da yatırımcılar bunu yapmaya devam edeceklerine ikna olmamış görünüyor. Bu, girişlerin büyük olmasının nedenlerinden biri.

Veriler, yalnızca son 24 saat içinde merkezi borsalara 1,4 milyar dolardan fazla Bitcoin aktığını gösteriyor. Bu, 1,7 milyar dolarlık BTC’nin borsalara taşındığı önceki güne göre bir düşüş olsa da, önceki güne kıyasla çıkış oranını önemli ölçüde aştı.

İlgili Okuma | Tether Peg, Azalan Bitcoin Volatilitesini Nasıl Tahmin Edebilir?

Son 24 saatte bitcoin için çıkışlar 1,2 milyar dolara çıktı. Bunun yol açtığı 233 milyon dolarlık pozitif net akış oldu.

Ethereum da bunun dışında kalmadı. Bir şey olursa, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi, döviz girişlerinden daha kötü etkilendi. Bir önceki gün için, girişleri 569 milyon dolara ulaşmıştı. Ancak Bitcoin’den farklı olarak, bu rakamı dengelemek için yeterli çıkış kaydetmedi.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC continues downtrend | Source: BTCUSD on TradingView.com

Bu, 658.2 milyon doların merkezi borsalara aktığını gören Çarşamba pazarında devam edecek. Aynı zaman diliminde, borsalardan 651,1 milyon dolar çıktı ve bu da 7,2 milyon dolarlık pozitif bir ağ bıraktı.

USDT Çıkışları Büyü Satışı

Yatırımcıların Bitcoin, Ethereum ve diğer dijital varlıkları satıp satmadığını veya satın alıp almadığını göstermenin bir yolu, stabilcoin akışıdır ve son zamanlarda bu akış hızı cesaret verici olmaktan başka bir şey değildir. Salı gördüm 1,1 milyar USDT borsalara akıyor, önemli bir rakam ama çıkışlar daha yüksek çıktı. Toplamda, USDT çıkış borsalarında 1,7 milyar dolar vardı ve bu da 621,1 milyon dolarlık negatif net akışla sonuçlandı.

İlgili Okuma | Fonlama Oranları, Bitcoin’in 29.000 Doların Altına Düşmesinin Ardından Yıllık En Düşük Seviyelere Düşüyor

Bunun gibi metrikler, yatırımcıların değişken kripto para birimlerini bu sabit paralara çevirdiğini ve saklama için borsalardan çıkardıklarını gösteriyor. Çoğunlukla son derece değişken bir piyasadan korunmak için.

Bununla birlikte, son 24 saatteki USDT hacimleri biraz daha iyi bir resim çizmeye başlıyor. Geçen gün çıkışlar 738,5 milyon $’a ulaşırken, girişler 871,4 milyon $, pozitif net akış ise 132,9 milyon $ oldu. Bu eğilim devam ederse, mevcut satış eğilimi, piyasada bir toparlanmayı tetikleyecek bir alıcıya dönüşebilir.

Featured image from News Central TV, chart from TradingView.com

Takip etmek Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *