«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Borsa Balina Oranı Düşerken Bitcoin 24 bin Doları Kırdı

Borsa Balina Oranı Düşerken Bitcoin 24 bin Doları Kırdı

Borsa-Balina-Orani-Duserken-Bitcoin-24-bin-Dolari-Kirdi.png

Zincir üstü veriler, kripto para birimi 24 bin doların üzerine çıktıkça Bitcoin değişim balina oranının son zamanlarda düştüğünü gösteriyor.

Bitcoin Borsası Balina Oranı (EMA 7) Şu Anda 0,50’nin Altında

gelen bir gönderiye göre CryptoQuantFiyat yükselirken BTC döviz balina oranı son zamanlarda düştü.

“Döviz balinası oranı”, ilk 10 Bitcoin işleminin borsalara toplamı ile toplam borsa girişleri arasındaki oranı ölçen bir göstergedir.

döviz balina oranı = ilk 10 giriş tx’inin toplamı (BTC cinsinden) ÷ toplam döviz girişleri (BTC cinsinden)

Burada en büyük on transfer genellikle balinalara ait olduğu için kabul edilir. Bu nedenle, oranın değeri yüksek olduğunda, balinaların şu anda toplam girişlerin büyük bir bölümünü oluşturduğu anlamına gelir.

Yatırımcılar genellikle BTC’lerini satış amacıyla borsalara gönderdiğinden, bu eğilim balinaların şu anda damping yaptığının bir işareti olabilir. ve bu nedenle kripto fiyatı için düşüş olabilir.

Öte yandan, metriğin düşük değerleri, balinaların şu anda toplam girişlerin normal bir miktarını işgal ettiğini gösterebilir. Böyle bir eğilim, madeni paranın değeri için nötr veya yükseliş olabilir.

Şimdi, 7 günlük üstel hareketli ortalama Bitcoin değişim balina oranındaki son bir aydaki eğilimi gösteren bir grafik:

Bitcoin Değişim Balina Oranı

The EMA-7 value of the metric looks to have been down in recent days | Source: CryptoQuant

Yukarıdaki grafikte de görebileceğiniz gibi, Bitcoin değişim balina oranı (EMA-7) son sekiz günün yedisinde 0,50 değerinin altında kaldı.

0,50 işareti, metriğin EMA-7 versiyonu için damping eşiğidir ve gösterge son zamanlarda bu değerin altına düştüğü için balinalardan gelen satış baskısı düşük olmuştur.

Oran düşerken, bugün erken saatlerde 24 bin doların üzerine çıktığı için BTC’nin fiyatı bir miktar yukarı ivme kazandı.

BTC Fiyatı

Yazma sırasında, Bitcoin’in fiyatı son yedi gün içinde %1 düşüşle 23.5 bin dolar civarında dalgalanıyor. Geçen ay, kripto %15 değer kazandı.

Aşağıdaki grafik, son beş gün içinde madeni paranın fiyatındaki eğilimi göstermektedir.

Bitcoin Fiyat Tablosu

Looks like the value of the crypto has observed some upwards movement during the last couple of days | Source: BTCUSD on TradingView

Yaklaşık on gün önce Bitcoin 23 bin doların üzerine çıktı, ancak sadece birkaç gün sonra kripto fiyatı tekrar düşüşe geçti. Bununla birlikte, son birkaç gün içinde kripto para 23 bin doları geri alarak keskin bir yükseliş ivmesi yaşadı.

Bugün erken saatlerde, BTC 24 bin doların üzerine çıktı, ancak kriptonun bir düşüş yaşaması ve mevcut seviyeye gelmesi çok uzun sürmedi.

Featured image from Karl-Heinz Müller on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *