«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Boğalar Kontrolde, Dogecoin Ek Kısa Vadeli Kazançlar mı Arıyor?

Boğalar Kontrolde, Dogecoin Ek Kısa Vadeli Kazançlar mı Arıyor?

Bogalar-Kontrolde-Dogecoin-Ek-Kisa-Vadeli-Kazanclar-mi-Ariyor.png

Dogecoin kısa vadeli grafiğinde yükseliş işaretleri veriyor. Madeni para şu anda yatay işlem görüyor. Geçen hafta, DOGE %7 değer kazandı. Meme jetonu 0,06 dolar destek hattında sabitlendi. Madeni para için kilit destek seviyesi 0,064 dolardı.

DOGE’nin yükseliş yolunda devam etmesi için madeni para talebinin pozitif kalması gerekiyor. Dört saatlik grafikte Dogecoin 0,07$ seviyesini hedefliyor. Satın alma gücü hala olumlu olsa da, kısa vadeli grafikte satın alma baskısında küçük bir düşüş oldu.

Satın alma gücü düşerse, meme-coin için bir geri çekilme gerekir. Madeni para önemli bir süre boyunca 0,064 $ seviyesinin üzerinde işlem yapmayı başaramazsa, boğalar güç kaybedecek. Bitcoin’in fiyatının yukarı yönlü hareket belirtileri göstermesiyle, altcoinler de grafiklerinde bir rahatlama kaydetti.

Bugün küresel kripto para piyasa değeri 1 ile 997 Milyar Dolar.7% pozitif son 24 saat içinde değişiklik.

Dogecoin Fiyat Analizi: Dört Saatlik Grafik

Dogecoin
Dogecoin, dört saatlik grafikte 0.069$ olarak fiyatlandırıldı | Kaynak: TradingView’de DOGEUSD

DOGE, basın zamanında 0.069 dolardan işlem görüyordu. Madeni para çoğunlukla yatay ticaret kaydetti ancak geçtiğimiz haftalarda yavaş yavaş kazanmayı başardı. Alıcılar şu anda satıcılardan daha fazla ancak Dogecoin 0,070 doları aşamazsa, satın alma gücü ivme kaybedebilir.

Bu, DOGE’nin 0,047 ABD doları destek seviyesini tekrar ziyaret etmesine neden olabilir. Dogecoin 0,070$ direnç işaretinin üzerine çıkarsa ve orada önemli bir süre işlem görürse, 0,094$’a sıçramak mümkün olabilir. Son seansta işlem gören DOGE miktarı, yükseliş işareti olmaya devam eden satış baskısındaki düşüşe işaret ederek önemli ölçüde azaldı.

Teknik Analiz

Dogecoin
Dogecoin dört saatlik grafikte pozitif alım gücü gösterdi | Kaynak: TradingView’de DOGEUSD

Madeni paranın fiyatının istikrarlı bir şekilde artmasıyla birlikte Dogecoin’e olan talep de yukarı yönlü bir yörüngeye girdi. Artan satın alma gücüne uygun olarak, Göreceli Güç Endeksi yarı çizginin üzerinde görüntülendi.

Bu okuma, pozitif satın alma gücü ve yükseliş fiyat hareketi anlamına geliyordu, ancak göstergede küçük bir düşüş kaydedildi. Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı fiyat momentumunu gösterir. MACD bir yükseliş geçişi geçirdi ve yeşil sinyal çubukları yaktı. Bu yeşil sinyal çubukları, satın alma fırsatları önerdi.

İlgili Okuma | Dogecoin Bir Boğa Ters Modeli Oluşturdu, Sırada Ne Var?

Dogecoin
Dogecoin, dört saatlik grafikte daha az fiyat oynaklığı şansı gösterdi | Kaynak: TradingView’de DOGEUSD

DOGE’nin fiyat hareketi yükseliş yönünde ilerliyor ancak jeton bir süre yatay olarak işlem gördüğünden, yukarıdaki grafikte görülen göstergeye yansıdı. Bollinger Bantları, fiyat dalgalanmasındaki şansı tasvir etmeye bağlıdır. Bollinger Bantları hafifçe açıldı, ancak çoğunlukla paraleldi ve madeni paranın fiyatının ağır hareket etmeyebileceğini düşündürdü.

Yönlü Hareket Endeksi, fiyat eğilimini ve bunun gücünü gösterir. +DI çizgisi (Mavi) -DI çizgisinin (Turuncu) üzerinde olduğu için DMI pozitifti.

Ortalama Yön Endeksi (ADX), mevcut fiyat eğiliminin grafikte ivme kazandığını gösteren 20 işaretinin üzerine çıktı.

Bu, Dogecoin’in yaklaşan ticaret seanslarında kısa vadeli kazançlar kaydedebileceğini gösterdi.

İlgili Okuma | Dogecoin, Elon Musk’ın ‘Sıkıcı Şirket’ Duyurusunun Ardından Piyasa Değerine 1 Milyar Dolar Ekledi

Featured image from Unsplash.com, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *