«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Blue Chip NFTs 101 – Haydi Doodles Koleksiyonu ile Uzaya Yolculuk Yapalım

Blue Chip NFTs 101 – Haydi Doodles Koleksiyonu ile Uzaya Yolculuk Yapalım

Blue-Chip-NFTs-101-–-Haydi-Doodles-Koleksiyonu-ile-Uzaya.png

NFT büyük liglerinin emektarları olan Doodlelar, CryptoPunks ve Bored Apes’in dikkatleri üzerine çekmesine izin veriyor ve sürekli olarak perde arkasında çalışıyorlar. Diğer ikisi gibi dünya çapında bir marka olmasalar da, Doodle’ları herkes gördü. O küçük çizimleri ne zaman ve nerede gördüklerini hatırlamıyorlar. Yine de bunun seni aldatmasına izin verme. Koleksiyonun toplam satışları 496 milyon dolar, CryptoSlam’e göre. Şu ana kadar.

Üretken koleksiyon, “Burnt Toast tarafından tasarlanan yüzlerce heyecan verici görsel özellikten oluşan” 10.000 Doodle’dan oluşuyor. Takımın diğer iki üyesi, 2017 yılında CryptoKitties ile dünyayı sallayan şirketin bir parçası olan Evan Keast ve Jordan Castro. Ethereum blok zincirini sıkıştıran ilk NFT projesi. Bu deneyimli ekip, projenin başarısının ve sürekli genişlemesinin anahtarı olmuştur.

Doodle’lar sınıfı baştan sona yayar. Akıllı sözleşmeleri denetlenebilir, yol haritaları herkese açık ve herkes bunları projenin web sitesinde kolayca bulabilir. Deneyimli bir ekip tarafından mükemmel bir yönetim örneği, Doodle’ların para basma olayları için beyaz listeye almayı icat etmesidir. Ekip, para basmadan önce Discord’u kapattı ve ilk takipçilerine, en başından beri orada olan insanlara, önce darp etme şansı verdi. Topluluk genel olarak bu hareketi bir hata olarak gördü, ancak sistemin gerçekten ne kadar akıllı olduğunu çabucak anladılar.

Göre onların web sitesi, “Elle çizilmiş Doodle’lar arasında iskeletler, kediler, uzaylılar, maymunlar ve maskotlar bulunur. Doodles koleksiyonu ayrıca sanatçının paletinden onlarca nadir kafa, kostüm ve renk grubunu içeriyor.” OpenSea’ye göreDoodle için mevcut taban fiyat 9.7 ETH ve tüm koleksiyonun sattığı toplam hacim 133.3K ETH.

Bir Yönetim Simgesi Olarak Doodlelar

Proje, NFT stake etmeyi düşünmüyor ve ekosistemleri için yeni bir token yaratmanın cazibesini ortadan kaldırıyor. Doodles yardımcı programı, gerçek hayattaki olaylara erişime odaklanır. Daha sonra bunun hakkında. Ancak sanal dünyada, sahiplerine Space Doodles ve Dooplicator gibi yeni deneyimler sunuyorlar.

Buna ek olarak, her Doodle bir tür yönetim belirtecidir. Bir Doodle size tüm projeyi yöneten DAO türünde oylama ve katılım hakları verir. Doodle sahipleri, bir sonraki adımda neye odaklanılacağına karar verir ve topluluk hazinesini kontrol eder. DoodleBank. Teklifler, ekip ve işe alma ve canlı etkinliklerde ne yapılması gerektiği konusunda oy kullanma hakları vardır. Son zamanlarda bir 3D Doodles projesini finanse etmeye karar verdiler.

İletişim, projenin Discord kanalı üzerinden akar. Mevcut NFT projelerinin çoğunda olduğu gibi, bu araç bulmacanın çok önemli bir parçasıdır. Örneğin, Doodles sunucusu kısa süre önce topluluğu sahtekarlıktan korumak ve interneti sahte Doodle’lar ve markalarını yanlış tanıtan insanlar için izlemelerini sağlamak için bir dolandırıcılık uyarı kanalı oluşturdu.

ETHUSD fiyat grafiği - TradingView

ETH price chart on Bitstamp | Source: ETH/USD on TradingView.com

Uzay Doodle’ları Nelerdir?

Sahiplerine özel bir avantaj olarak, onlar için hiçbir ücret ödemeden, Doodle’larını paketleyip Space Doodle’a dönüştürebilirler. Bu yeni NFT’ler, orijinal Doodle’ı bir Uzay Gemisine ve uzay benzeri bir ortama yerleştirir. Beğenmezseniz veya PFP’nizi kaçırırsanız, istediğiniz zaman Doodles’a geri dönebilirsiniz. Yine de istemeyebilirsin. Açık Deniz’e göre, Space Doodles’ın taban fiyatı 11.8 ETH’dir. Likidite başka bir hikaye, tüm koleksiyon tarafından satılan toplam hacim 1.6K ETH.

Burnt Toast’ın tüm eserleri.

Şirket ayrıca topluluğa ücretsiz yağma verdi dooplikatör. Yazma sırasında, bu uzay sırt çantalarının taban fiyatı 2,79 ETH’dir.

Bu Blue Chip Koleksiyonunun Geleceği

South by Southwest festivalinde gerçek hayattaki etkinlikleri olabilecek Doodlelar için yalnızca son vuruşunuz kadar iyisiniz. Koleksiyonun karakteristik pastel şemasıyla boyanmış, her yeri ekranlı bir depo, kasabanın konuşmasıydı. Ayrıca boya üreticileri Behr ile birlikte bir NFT dağıttılar ve Burnt Toast tarafından resmedildi. İnşallah bir gün bir şeylere değer.

Mesele şu ki, Doodles’ın bir şirket olarak hedeflerinden biri canlı etkinliklere odaklanmak ve nihayetinde bir eğlence şirketi olmaktır. Bu, ABD’de yaşayan sahipler için harika, şirketin ikincil NFT’leri dağıtacağı birçok etkinliğe erişebilecekleri anlamına geliyor. Ayrıca Doodles’ın markalar, sanatçılar ve diğer projelerle sürekli etkileşimde olacağı anlamına gelir. Bu sürekli aktivite, marka adını oraya itecek.

Sahipler için bir diğer önemli fayda, Doodles’ın onlara mülkiyet hakları vermeyi planlamasıdır. Sonunda, insanlar küçük bir ücret karşılığında kendi Doodle ile ilgili ürünlerini piyasaya sürebilecekler. Doodles’ın olduğunu düşünürsek en iyi 10 NFT koleksiyonupazarlama çalışmalarının çoğunun zaten yapıldığını söyleyebiliriz.

Diğer Blue Chip NFTs 101 kılavuzlarını okuyun: ay kuşları, DeGod’lar, Kanıt Kollektifive KlonX.

Featured Image: Screenshot from the site | Charts by TradingView
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *