«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Blok Zinciri Verileri, Ronin’in Rotasyondaki Sömürüsünden 10 Milyon Dolarlık Eter Değerini Gösteriyor

Blok Zinciri Verileri, Ronin’in Rotasyondaki Sömürüsünden 10 Milyon Dolarlık Eter Değerini Gösteriyor

Blok-Zinciri-Verileri-Roninin-Rotasyondaki-Somurusunden-10-Milyon-Dolarlik-Eter.png

Ronin Bridge sömürüsünün 5.505’ten fazlası, benzersiz bir gizlilik kripto borsası olan Tornado Cash aracılığıyla aktarılıyor gibi görünüyor.

Blockchain verileri, 625 milyon dolarlık Ronin Bridge Attack ile ilişkili adresin, 10 milyon doların üzerinde değere sahip ether jetonlarını aktarmaya başladığını gösterdi. Bu, Asya sabah saatlerinde meydana geldi.

Veriler, Ronin korsanının 5.505’ten fazla ether’i bir taneye aktardığını gösterdi. bilinmeyen hesap bu sabah. Ek olarak, fonlar, önde gelen bilgisayar korsanının blok zinciri adresi tarafından finanse edilen başka bir Ethereum cüzdanından gönderildi. Tüm bunlar, fonların her biri 100 eterlik gruplar halinde Tornado gizlilik kripto borsasına gönderilmesi nedeniyle Çarşamba gününün erken saatlerinde gerçekleşti.

Ronin Köprüsü Eter İstismarı

Ronin Bridge, bir NFT oyunu olan oyna-kazan oyunu Axie Infinity için Ethereum tabanlı bir yan zincirdir. Sky Mavis tarafından yaratılmıştır ve hem Ronin Bridge hem de Axie Infinity’yi çalıştırmaktadır.

İlgili Okuma | Bitcoin Piyasası Aşırı Korkuya Daldı, Ne Kadar Korkunç Oluyor?

23 Mart’ta siber suçlular The Ronin Bridge Network’ü istismar etti ve bilgisayar korsanları 625 milyon dolar değerindeki varlığı yağmaladı. Varlıklar 25.5 milyon USDC ve 173.600’dan fazla ether içerir. Bloglarındaki bir rapor bu verileri ortaya çıkardı. Platform, kullanıcılarından biri Ronin Ağından 5.000 Ether çekemediğinde saldırıyı gerçekleştirdi.

eter
Ethereum 2k’nın altına düşüyor | Kaynak: TradingView

Sonra götürdüler heyecan platformdaki güvenlik ihlalini kamuoyuna bildirmek. Saldırıdan sonra, Ronin Köprüsü platformu yeniden geliştirmek için geçici olarak kapatıldı. Ayrıca, saldırganlar saldırıyı Ronin ve Axie Infinity’de hedef alsa da, olay ‘axie’ jetonlarını etkilemedi. Bu nedenle, Axie Infinity oyunundaki işlemleri kolaylaştırmak için kullanılan AXS ve SLP jetonları hala güvenli ve etkilenmez.

Blockchain Verileri Devam Eden Ether Fon Transferini Ortaya Çıkardı

Çarşamba gününün erken saatlerinde, bir blok zinciri izleme platformu olan Etherscan, saldırganların ana yağmacı tarafından finanse edilen bir adresten yaklaşık 55 işlem yaptığını ortaya çıkardı. Şu anda cüzdan 3.45 tutar eter, 6,885,84 dolar.

Eter
(Resim Kaynağı: EtherScan)

Bu adım, yağmacıların Tornado borsasına çeşitli transferler yoluyla 21.000’den fazla ether aktardığı Nisan ayında yağmalanan etherin büyük satışını takip etti. İşlem o zaman 65 milyon doların üzerindeydi.

Tornado Gizlilik Kripto Değişimi

Tornado kripto değişimi, bir hedef ve kaynak adresi için zincir üzerinde ince ayar yapan ve kıran gelişmiş bir kripto değişimidir. Böylece, bilgisayar korsanlarının yağmalanan fonları yasa dışı bir şekilde geri çekerken adreslerini gizlemelerini sağlar.

Amerika Birleşik Devletleri Yağmalamanın İzini Kuzey Koreli Hackerlara Kadar İzliyor

ABD’li yetkili daha önce yağmacının adresini Kuzey Kore’nin dini lideri Kim Kuk-song’un sponsorluğundaki kötü şöhretli bir hacker grubu olan “Lazarus” grubuna kadar takip etmişti. Ayrıca, zincir analiziblockchain izleme platformu, Kuzey Kore Siber Suçlu grubu arasındaki işlemi izledi ve onayladı.

Rmutlu Okuma | Yeni Veriler Çin’in Hala Küresel Bitcoin Madenciliği Hash Oranının %21’ini Kontrol Ettiğini Gösteriyor

Twitter’daki bir ileti dizisinde platform, Lazarus grubunun Mart sömürüsünün arkasında olduğuna dair kanıt bile sağladı.

Sky Mavis, Ronin Bridge’i Yeniden Kazanmak İçin Bir Fon Turunda 150 Milyon Dolar Tahsil Edildi

Sky Mavis, Ronin Bridge ve Axie Infinity platformu, devasa saldırı ve sömürünün ardından 150 milyon doları aştı. Bu çaba, önceki vuruştan sonra Ronin Bridge platformunu yeniden kazanmaktı.

Destekleyenler arasında, diğer kripto varlıklarının yanı sıra dünyanın en büyük kripto para borsası Binance de vardı.

Featured image from Pexels, charts from EtherScan and TradingView.com

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *