«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Blockchain.com, Altonomy OTC İçin 250 Milyon Dolar Yatırdı

Blockchain.com, Altonomy OTC İçin 250 Milyon Dolar Yatırdı

maxresdefault (2)

Geçen hafta, kripto borsası ve cüzdan hizmeti Blockchain.com, Altonomy OTC birimini satın aldığını duyurmuştu. Bu satın almanın detayları ortaya çıktı.

Süreç hakkında bilgisi olan bir kaynak The Block‘a, anlaşmanın 250 milyon doları aştığını söyledi. Satın alma hem nakit hem de hisse senedini içeriyor.

Altcoin’lerde uzman olan Altonomy’nin OTC birimi geçen yıl 16 milyar dolar işlem görmüştü. Blockchain.com‘un OTC işini satın alması, kaynağa göre şirketin ticaret operasyonunu ve Asya’daki varlığını genişletmesine yardımcı olacak.

Blockchain.com Altonomy OTC Satın Alması İle Genişleyecek

Kripto devi Blockchain.com, bu satın alımdan önce geçen yıl OTC ve diğer ticaret işlerinde 10 milyar dolar işlem gördü. Altonomy’nin temel sistemleri, Blockchain.com’un mevcut ticaret platformuna entegre edildi.

Böyle bir anlaşma, FTX‘in 150 milyon dolarlık Blockfolio satın alması ve Coinbase‘in ana komisyoncu Tagomi‘yi satın alması da dahil olmak üzere kripto alanındaki geçmiş satın alma anlaşmalarının değerini aşıyor.

Bir danışmanlık firması olan Architect Partners’a göre bu anlaşma, DeFi ve metaverse dahil olmak üzere “düzenleyici lisanslar” ve “yeni ürünler” elde etmeye odaklanan “ürün bazlı” satın almalar yapan daha büyük piyasa katılımcılarının daha geniş bir eğilimine hitap ediyor.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *