«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin’in Madencilik Zorluğu Yüzde 2,35 Azaldı

Bitcoin’in Madencilik Zorluğu Yüzde 2,35 Azaldı

madenci

Kripto para piyasasındaki düşüş Bitcoin madenciliğini de etkisi altına aldı. Bitcoin madencilik zorluk seviyesi, 2022 yılının ikinci en büyük düşüşünü yaşıyor.

Bitcoin Madencilik Zorluğu, İki Hafta İçinde Azaldı

BTC.com tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin‘in madencilik zorluğu son iki hafta içinde yüzde 2,35 azaldı ve 2022’nin başlangıcından bu yana ikinci büyük düşüşünü yaşadı.

bitcoinin madencilik zorlugu yuzde 235 azaldi

Blok üretiminin hızını ayarlamak için iki haftada bir güncellenen madencilik zorluğu, piyasa düşüşleri sırasında önemli ölçüde azalma eğiliminde gösteriyor. Artık kâr edemeyen, madenciler ekipmanlarını kapatmak zorunda kalıyor.

Bu arada madencilik zorluğunun ne olduğuna da kısaca bakmak gerekirse, bir madencinin ödül olarak Bitcoin’leri kazmak için Blockchain işlemleri doğrulamak için ne kadar sıkı çalışması gerektiğini ölçen bir metrik diyebiliriz.

Mayıs ayının başlarında, Bitcoin’in madencilik zorluğu, önemli bir piyasa düzeltmesinin zirvesinde 31.25 trilyona kadar yükseldi.

Arcane Research tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin madencilik firmaları Mayıs ayında ürettikleri tüm paraları sattı ve bu da düşüş eğilimine yol açıyor.

Madenciler, geniş varlıkları nedeniyle en etkili piyasa katılımcıları arasında yer alıyor. Bu nedenle, mevcut hareketleri piyasa için önemli bir konumda bulunuyor.

CoinGecko‘nun verilerine göre, Bitcoin’in fiyatı haberin yazımı itibariyle 20.498 dolardan işlem görüyor.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *