«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. Bitcoin’i Kurtarabilecek Yükseliş Sinyali – BTC Rehber

Bitcoin’i Kurtarabilecek Yükseliş Sinyali – BTC Rehber

Bitcoini-Kurtarabilecek-Yukselis-Sinyali.png

Bitcoin fiyatı, bir haftadan daha uzun bir süre önce kırıldıktan sonra hala yüksek zaman dilimlerinde 30.000 dolarda desteği sürdürmek için mücadele ediyor.

Düşüşün ardından alıcıların devreye girmesiyle, boğaların yukarı yönlü bir geri dönüş şamdan kurulumuyla olumsuz tarafı durdurma şansı var. Olası kurulum hakkında daha fazla bilgi edinin ve “çekiç zamanı” olup olmadığını öğrenin.

Boğa Çekici Ayı Piyasasını Durdurabilir

Bunu, aşırı düşüş hissi veya son zamanlardaki düşüş ve kripto pazarında ortaya çıkan panik ile bilemezsiniz.

Ancak orta vadeli fiyat çizelgelerine bakarsanız, Bitcoin boğaları kanamayı durdurmaya hazırlanıyor olabilir ve boğa çekiç ters.

İlgili Okuma | Bu Genişleyen Üçgen Modeli Bitcoin Boğaları İçin Son Umut Olabilir

Japon şamdanlarının, sözde “Piyasaların Tanrısı” Honma Munehisa tarafından geliştirildiği söylenir. Homna bir pirinç tüccarıydı ve piyasa psikolojisinde ilk kitabı yazdı.

Şamdanlar, genellikle fitil olarak adlandırılan bir gövde ve gölgeden oluşur. Tipik olarak kırmızı ve yeşil veya beyaz ve siyah (açık ve kapalı) olarak tasvir edilirler. Her mum, temsil ettiği işlem seansının açılış, kapanış, düşük ve yüksek bilgileri içerir.

Seans sırasında mumun nasıl açılıp, kapandığı ve ayarlanan iniş ve çıkışlar mumu şekillendirecek ve genellikle piyasada neler olabileceği ve daha sonra neler olabileceği hakkında bilgi sağlayacaktır.

BTCUSD_2022-05-22_09-50-56

Could this hammer put a stop to bears? | Source: BTCUSD on TradingView.com

Bir Bitcoin Tersine Çevirme Kurulumunu Destekleyen Teknikler

BTCUSD haftalık ve 2 haftalık zaman çizelgesi çizelgelerinde, en iyi kripto para birimi yükseliş çekici üzerinde çalışıyor. Bir boğa çekici, sap görevi gören uzun bir alt fitile, küçük bir üst gövdeye ve çok az veya hiç üst gölgeye sahip olmamasıyla karakterize edilir.

Yükseliş sinyali, dibin içeride olduğunu göstermek için yalnızca bir mum çubuğuna ihtiyaç duysa da, yalnızca yukarı doğru güçlü bir takip ile onaylanır.

BTCUSD_2022-05-22_09-54-51

There are plenty of technicals supporting a reversal | Source: BTCUSD on TradingView.com

Çekiçler, en az üç aşağı mumdan oluşan bir diziyi takip ettiklerinde en etkilidir ve yükseliş teknikleriyle desteklenir.

Elliott Dalga Prensibi’ne göre, yükseliş çekici, 4. dalga genişleyen üçgen düzeltmesinin sonunda ne olabilir. MACD, dalga 1 Kara Perşembe düzeltmesi sırasında yaptığı gibi sıfır çizgisini yeniden test ediyor. Her dip, yukarıya dönmeden önce tesadüfen alt Bollinger Bandına da dokundu.

İlgili Okuma | Bitcoin Ayı Piyasası Karşılaştırması, Boğa Sezonunun Neredeyse Zamanının Geldiğini Söyledi

Bu boğa çekici, kan banyosunun devam etmesini onaylayacak ve durduracak mı?

Takip etmek Twitter’da @TonySpilotroBTC veya katıl TonyTradesBTC Telgrafı özel günlük piyasa bilgileri ve teknik analiz eğitimi için. Lütfen dikkat: İçerik eğiticidir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Featured image from iStockPhoto, Charts from TradingView.com

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *