«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin’i (BTC) 50.000 Dolar Yolculuğunda Neler Bekliyor? İşte Yaklaşan Kritik Dirençler

Bitcoin’i (BTC) 50.000 Dolar Yolculuğunda Neler Bekliyor? İşte Yaklaşan Kritik Dirençler

3325874_810x458

IntoTheBlock tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin’in 47.000 doların üzerine çıkması, önünde en az iki ana direnç noktası olduğu için yükselişin devam etmesinin zor olabileceğini gösteriyor. Yani 47.000 doların üzerine çıkış 50.000 dolar yolculuğunu garantilemiyor.

Yaklaşan Bitcoin Dirençleri

IntoTheBlock tarafından geliştirilen In / Out of the Money Around Price (IOMAP) indikatörü ortaya koyduğu gibi, Bitcoin şu anda kripto para biriminin 48.270 dolarlık direnç noktasını geçmesini engelleyen büyük bir dirençte konsolide oluyor.

50.000 dolardan önceki bir sonraki direnç, yaklaşık 1.5 milyon adresin pozisyonlarını açtığı 49.620 dolardan başlayan aralık olacaktır. Bahsedilen aralık ise toplam 1.16 milyon BTC hacmiyle 47.796-49.211 dolar direnç bölgesine kıyasla önemli ölçüde daha küçük. İlk direnç noktası, göstergeye göre 46.312 dolarda biten en yakın desteğe kıyasla önemli ölçüde daha büyük kalıyor.

IOMAP Göstergesi

Göstergenin kendisi kesin direnç veya destek noktalarını belirlemek için kullanılamasa da, fonların belirli bir fiyat etrafındaki konsantrasyonu hakkında bilgi, varlığın hareket hızının potansiyeli hakkında bir ipucu verebilir.

Bu indikatöre göre kripto paraların satın alındığı ortalama fiyat, yani maliyet belirleniyor ve mevcut fiyat ile karşılaştırılıyor. Mevcut Fiyat, ortalama maliyet’ten büyük ise bu adres “In”, yani “kârda” olarak belirleniyor. Mevcut fiyat, ortalama maliyet’ten küçük ise adres “Out”, yani “zararda” olarak tanımlanıyor.

Trader’ların göstergeyi kullanarak yaptıkları tahminler, sahiplerinin psikolojisine dayanmaktadır; Uzun süre zararda kalan trader’lar, varlık herhangi bir nedenle geri çekilirse zarardan kaçınmak için giriş noktasında varlıklarını satma veya elden çıkarma eğilimindedir.

Verilen örnekte, 47.796 dolar-49.211 dolar aralığı, yaklaşık 1.2 milyon BTC değerinde pozisyon açan 2.4 milyon adres içeriyor; bu, aralıkta yoğunlaşan fonların bir kısmının, lider kripto para birimi bölgeye girerken satılabileceği anlamına geliyor.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *