«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin’de Yeni Bir Boğa Sezonu Mu Başlıyor? Analist Değerlendirdi

Bitcoin’de Yeni Bir Boğa Sezonu Mu Başlıyor? Analist Değerlendirdi

bitcoin-44-1280x720

Bazı kripto analistleri, son Bitcoin (BTC) düzeltmesinin, büyük bir fiyat artışından önce gelen daha uzun vadeli bir modelin parçası olabileceğini düşünüyor. Bu analistlerden biri de TechDev.

Popüler analist TechDev, yeni bir tweet’te, 383.000 Twitter takipçisine 1991’deki Dow Jones Industrial Average (DJI) ile bugünkü Bitcoin arasında çarpıcı benzerlikler gösteren bir tablo paylaştı.

Her iki grafik de fiyatların yükseldiğini, ardından 200 günlük hareketli ortalamanın altına düştüğünü ve ardından 100 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkmak için başarısız bir girişimde bulunduğunu gösteriyor.

Bitcoin grafiği

Grafikte de görülebileceği üzere Dow Jones 100 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkma girişimi başarısız olduktan sonra, sürpriz bir toparlanma kaydediyor ve 1991’in başında 200 günlük hareketli ortalamayı kırarak, yılın büyük bir kısmında değer kazanmaya devam ediyor. Analist TechDev’e göre, modelin ikinci kısmı henüz Bitcoin için gerçekleşmedi ve bu da Bitcoin rallilerini yakın olduğu anlamına gelebilir.

Analist ayrıca, hem Bitcoin (BTC) hem de DJI grafiklerinin, başlangıçta Justin Mamis tarafından The Nature of Risk adlı kitabında popüler hale getirilen Duyarlılık Döngüsü (Sentiment Cycle) olarak bilinen bir modeli taklit ediyor gibi göründüğüne de dikkat çekti. TechDev, ilk olarak analist Rickus tarafından paylaşılan ve BTC’nin son fiyat hareketini Duyarlılık Döngüsü ile karşılaştıran aşağıdaki grafiği retweet etti.

bitcoin analiz

Yükseliş tezini destekleyen TechDev, 3 haftalık mumlarla trend dönüşlerini tanımlayan bir Vortex kesişimini içeren bir Bitcoin (BTC) grafiğini de inceledi. Grafiğin yorumuna göre analist, BTC’nin şu anda 2020’nin sonlarındaki fiyat hareketini taklit ettiğini söylüyor. BTC o dönem yaklaşık yarım yıl süren bir ralliye imza atmıştı.

“ŞİMDİYE KADAR BU 3 HAFTALIK BTC MUMU, SON BOĞA VORTEX KESİŞİMİNİ TAKİP EDEN MUMA BENZİYOR.”

bitcoin boğa girişimi

 

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *