«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Bitcoin Yine Gerçekleşen Fiyatın Üzerinde Kırıldı, Sonunda Dip mi?

Bitcoin Yine Gerçekleşen Fiyatın Üzerinde Kırıldı, Sonunda Dip mi?

Bitcoin-Yine-Gerceklesen-Fiyatin-Uzerinde-Kirildi-Sonunda-Dip-mi.png

Veriler, kripto paranın 22 bin dolara yükselmesiyle Bitcoin’in bir kez daha gerçekleşen fiyatın üzerine çıktığını gösteriyor. İyileşme bu sefer devam edecek mi?

Bitcoin 10 Gün İçinde Gerçekleşen Fiyatın Üzerine 2. Girişim Yaptı

CryptoQuant’ta bir analistin belirttiği gibi İletiBTC, toplamda seviyenin altında 33 gün geçirdikten sonra nihayet gerçekleşen fiyatın üzerinde çekim yapıyor olabilir.

“Gerçekleşen fiyatın” ne olduğunu anlamak için öncelikle Bitcoin için iki ana büyük harf kullanımı yönteminin hızlı bir açıklamasına bakmak en iyisidir.

“Piyasa değeri”, şu anda dolaşımdaki her bir madeni paranın mevcut BTC fiyatı ile çarpılması ve toplam miktarın alınmasıyla (veya daha basit bir şekilde, sadece toplam madeni para sayısının fiyatla çarpımıdır) hesaplanır.

“Gerçekleşen üst sınır”ın farklı olduğu nokta, herkes için aynı fiyatı almak yerine, her bir madeni parayı, belirli bir madeni paranın en son taşındığı/satıldığı BTC değerine göre tartmasıdır.

İlgili Okuma | Bitcoin Ayı Sinyali: Borsa Net Akışları Ani Yükseliyor

Örneğin, mevcut Bitcoin fiyatının 22 bin dolar olduğunu ve dolaşımda iki madeni para olduğunu varsayalım. Bunlardan biri 22 bin dolardan, diğeri 15 bin dolardan hareket ederse, piyasa değeri 44 bin dolar olacak, ancak gerçekleşen sınır 37 bin dolar olacak.

Şimdi, gerçekleşen fiyat, gerçekleşen üst sınırın dolaşımdaki toplam madeni para sayısına bölünmesiyle ölçülür. Aşağıdaki grafik, bu metrikteki son bir aydaki eğilimi göstermektedir:

Bitcoin Gerçekleşen Fiyat

Looks like the BTC price is crossing over the metric's line | Source: CryptoQuant

Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi, Bitcoin’in değeri, tekrar düşmeden önce, yaklaşık on gün önce gerçekleşen fiyatın çok kısa bir süreliğine yükseldi.

Tarihsel olarak, geç aşama ayı piyasaları devam ederken, kripto fiyatı direnç görevi görerek ölçü çizgisinin altında kaldı.

İlgili Okuma | Bitcoin Fonlama Oranı Son Derece Olumlu Dönüyor, Yapımında Uzun Sıkıntı mı?

Bugün, BTC bir kez daha gerçekleşen fiyat eğrisinin üzerine çıktı, ancak bu sefer toparlanmanın devam edip etmeyeceği henüz belli değil. Eğer öyleyse, mevcut döngü için ayı dibinin içeride olabileceği anlamına gelebilir.

Seviyenin üzerindeki kısa artışları görmezden gelen Bitcoin, şu ana kadar gerçekleşen fiyatın altında 33 gün geçirdi. 2015 yılında, kripto bu seviyenin 9 ay altındayken, 2018’de bir yılın çeyreğiydi.

BTC Fiyatı

Yazma sırasında, Bitcoin’in fiyatı son yedi gün içinde %8 artışla 22 bin dolar civarında dalgalanıyor. Geçen ay, kripto %8 değer kazandı.

Bitcoin Fiyat Tablosu

The price of the coin seems to have surged up over the past day | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Maxim Hopman on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *