«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. Bitcoin Yatırımcıları Korkuya Yakalandı, Herhangi Bir Umut İşareti Kalıyor mu?

Bitcoin Yatırımcıları Korkuya Yakalandı, Herhangi Bir Umut İşareti Kalıyor mu?

Bitcoin-Yatirimcilari-Korkuya-Yakalandi-Herhangi-Bir-Umut-Isareti-Kaliyor-mu.png

Bitcoin, büyük bir ayı saldırısının 2021’deki en düşük seviyesinin altına düşmesinden sonra yana doğru hareket ediyor. Piyasa değerine göre ilk kripto, kısa vadeli düşük oynaklık sergiliyor gibi görünüyor ve piyasa katılımcılarının beklentilerine göre daha fazla olumsuzluk görebilir.

İlgili Okuma | Coinbase Aşağıya Doğru Bir Spiral Üzerinde ve Kriptonuzu Yanında Alabilir

Yazma sırasında, piyasa değerine göre ilk kripto, son 24 saatte %1.5 kârla 30.400 dolardan işlem görüyor.

BitcoinBTCBTCUSD
4 saatlik grafikte BTC yatay hareket ediyor. Kaynak: BTCUSD İşlem Görünümü

Bitcoin fiyatındaki çöküş, ABD Federal Rezerv (FED) politikasındaki bir değişiklikle tetiklendi. Finansal kurum, piyasalarda yıllarca süren düşük faiz oranları ve yüksek likiditenin ardından para politikalarını sıkılaştırmaya başladı.

yakın tarihli bir bilgiye göre rapor Zincir üstü araştırma firması Glassnode’dan Bitcoin, 2021’de ayı piyasasına girdi. O zaman, FED’den daha yüksek faiz oranları beklentileri bir artış gördü.

Firma, Mayıs ve Temmuz 2021 satışlarının mevcut ayı piyasasının “doğumu” olduğuna inanıyor. Bu, Bitcoin ve Ethereum için Bileşik Yıllık Büyüme Oranında (CAGR) bir düşüşle aynı zamana denk geliyor.

Bu metrik, getirileri ölçmek için kullanılıyor ve BTC’nin alınıp satılabilir bir varlık haline gelmesinden bu yana her yıl düşüş gösteriyor. Araştırma firması, BTC’nin getirilerindeki son düşüşün, kripto para biriminin orta bölgeden 50.000 ila 42.000 dolar civarında düştüğü zamandan daha kötü olduğunu söyledi.

Aşağıda görüldüğü gibi Glassnode, bunun CAGR’de düştüğünü veya getirilerin BTC ayı piyasalarının başlangıç ​​ve bitişleriyle çakıştığını iddia ediyor. Getiriler açısından, Mayıs-Temmuz 2021 benzer şekilde davrandı ve hatta bu metrikte bugünün negatif %30’luk düşüşünden daha keskin bir düşüş kaydetti.

BitcoinBTCBTCUSD
Kaynak: Glassnode

Tarih tekrar edecekse, Bitcoin kısa vadede biraz rahatlama görmeli. Bu potansiyel sıçrama, aşağı yönlü trendin kesin dibini göstermeyebilir.

Oyuncular Daha Fazla Gelecek Üzerine Bahis Yapıyor Bitcoin Olumsuz Fiyat Eylemi

Piyasa katılımcıları bu senaryoyu bekliyor. Glassnode, önümüzdeki iki ila üç ay boyunca Bitcoin için satım (sat) seçeneklerinin sayısında bir artış olduğunu kaydetti.

Bu seçeneklerin kullanım fiyatları 25.000 ABD Doları, 20.000 ABD Doları ve 15.000 ABD Doları’dır. Araştırma firmasının iddia ettiği gibi arama (satın alma) seçenekleri, çoğu boğa tüccarının aynı dönemde 40.000 dolara sıçramayı hedeflemesiyle daha düşük. Glassnode dedi ki:

Bu, en azından yılın ortasına kadar, piyasanın riskten korunma ve/veya aşağı yönlü fiyat hareketi üzerine spekülasyon yapma konusunda güçlü bir tercihi olduğunu gösteriyor.

İlgili Okuma | Bitcoin, Son Haftalardaki Mücadeleden Sonra 30 Bin Dolarlık Bölgeyi Geri Aldı – Analistler Tartışıyor

Uzun vadede, opsiyon piyasası yükselişte. 2022’nin sonunda, oyuncular grev fiyatlarını 70.000 ila 100.000 ABD Doları arasında belirliyor.

BitcoinBTCBTCUSD
Kaynak: Glassnode
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *