«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin ve Ethereum İşlem Ücretleri Yüzde 90 Düştü

Bitcoin ve Ethereum İşlem Ücretleri Yüzde 90 Düştü

overview

Son zamanlarda Ethereum‘un işlem ücretlerindeki düşüş haberlere konu oluyor. Bitcoin ve Ethereum işlem ücretlerinde son ayların en düşük seviyeleri görüldükçe, bu ağlar kullanıcılar için daha uygun fiyatlı hale geliyor.

Bitcoin ve Ethereum İşlem Ücretleri Ne Seviyede?

CryptoRank’in verilerine göre, Bitcoin ve Ethereum’un son birkaç ay içindeki işlem ücretleri yüzde 90’lık düşüş yaşadı. 15 Mart’ta atılan bir tweete göre, Ethereum işlem ücreti 8,20 dolar olduğu görülüyor. Bitcoin’deki işlem ücreti ise 1,56 dolar.

Bu iki lider ağdaki ücretlerin düşük olması, işlem yapmak isteyen kullanıcı sayısında potansiyel bir artışa yol açabilir.

Tabii son zamanlarda Bitcoin ve Ethereum‘da yaşanan tek olumlu gelişme bu değil. 14 Mart 2022’de Avrupa Parlamentosu Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi, Bitcoin, Ethereum ve diğer popüler kripto para birimlerinin altında yatan Proof-of-Work (PoW) mekanizmalarının yasaklanmasına karşı oy kullanmaya karar verdi.

15 Mart’ta Bitcoin fiyatı, Federal Açık Piyasa Komitesi’nin kripto faiz oranlarına ilişkin kararı öncesinde 39.000 doların altında konsolide oldu.

Son olarak CoinMarketCap verilerine bakacak olursak,

Haberin yazımı sırasında Bitcoin 39.337 dolardan, Ethereum ise 2.631 dolardan alıcı buluyor.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *