«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Bitcoin ve Ethereum Borsası Girişleri Satışların Bitmekten Çok Uzak Olduğunu Önerdi

Bitcoin ve Ethereum Borsası Girişleri Satışların Bitmekten Çok Uzak Olduğunu Önerdi

Bitcoin ve Ethereum, UST çöküşü tarafından tetiklenen piyasa satışlarının ön saflarında yer aldı. O zamandan beri satıcılar piyasaya hakim olmaya devam etti ve alıcılar önemli hamleler yapsa bile, satıcı piyasası olmaya devam ediyor. Umut, yeni haftanın başlamasıyla birlikte bu eğilimin tersine döneceği yönündeydi. Yine de, giriş ve çıkış eğilimleri satışların daha uzun süre devam edebileceğini belirtti.

Bitcoin, Ethereum Girişleri Yüksek Kalıyor

Pazartesi günü, uzaydaki büyük dijital varlıkların fiyatlarında cesaret verici bazı geri dönüşler oldu. Bunlar, Bitcoin adına 30.000 doların geri alınmasını içerirken, Ethereum bir kez daha 2.000 doların üzerinde toparlandı. Bununla birlikte, satıcılar bazı kazançlar elde etmek için borsalara girişleri hızlandırdığı için bu, zaten kötü olan bir durumu daha da kötüleştirecekti.

İlgili Okuma | CFO, MicroStrategy’nin Bitcoin’lerinden Hiçbirini Bırakmayacağını Açıkladı

Bunun sonucunda tek bir günde borsalara 1,1 milyar dolardan fazla BTC aktı. Bu, çıkışların girişleri bir kez daha aştığını gören önceki günkü net akışların tersine döndüğünü gösterdi. Pazartesi günü çok daha kötüydü çünkü merkezi borsalar tek günlük bir dönemde 67 milyon dolarlık net giriş gördü.

Aynı durum, net akışları da pozitif olan, hatta Bitcoin’i geride bırakan, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum için de geçerliydi. ETH, 24 saatlik bir dönemde 589,4 milyon dolara kadar döviz girişleri görürken, çıkışlar 497,4 milyon dolara çıktı. Bunun tutarı 92 milyon dolarlık net akıştı. Bu, ETH’de bitcoin’de olduğundan daha fazla satıcı olduğunu gösterir. Bu nedenle, dijital varlığın 2.000 doların altına düşmesi bekleniyordu.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC price declines below $30,000 | Source: BTCUSD on TradingView.com

Görünürde İyileşme?

Giriş ve çıkış eğilimleri bir süredir değişiyor. Bu, net akışların bir gün negatif, ertesi gün pozitif olduğu yalnızca son iki günde açıkça görülmektedir. Bu trendin dışına çıkarak, Salı günkü işlem gününün ardından çok iyi bir geri dönüş olabileceği sonucunu çıkarmak mümkün.

İlgili Okuma | Sekiz Ardışık Kırmızı Kapanış: Bitcoin İyileşmeye mi Gidiyor?

Alternatif olarak, fiyatlardaki düşüşle birlikte gelen bir şey, her zaman daha düşük fiyatlardan yararlanma fırsatı arayan yatırımcılar olmuştur. Bu, daha fazla yatırımcı jeton biriktirdikçe her zaman çıkışlarda bir artışa yol açar.

Geri dönüşü önerecek bir başka gösterge, USDT giriş ve çıkış eğilimleridir. USDT net akışları, piyasa için iyi olan pozitif olmaya devam ediyor. Yatırımcıların daha fazla token satın alabilmek ve biriktirebilmek için merkezi borsalara daha fazla fon getirdiğini gösteriyor.

Featured image from CryptoSlate, chart from TradingView.com

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *