«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. Bitcoin Uzun Vadeli Sahipleri Karda Arzın %90’ına Sahiptir

Bitcoin Uzun Vadeli Sahipleri Karda Arzın %90’ına Sahiptir

Bitcoin-Uzun-Vadeli-Sahipleri-Karda-Arzin-90ina-Sahiptir.png

Glassnode’dan gelen son veriler, Bitcoin uzun vadeli sahiplerinin şu anda toplam kârın yaklaşık %90’ına sahip olduğunu gösteriyor.

Kısa Vadeli Sahiplerin Kar Payında Bitcoin Arzı Düşüyor

En son haftalık rapora göre cam düğümuzun vadeli sahiplerin hakimiyeti son zamanlarda artış gözlemledi.

Buradaki ilgili gösterge, şu anda Bitcoin pazarında kârlı olan toplam madeni para sayısını ölçen “kârdaki arz” dır.

Metrik, en son hangi fiyattan satıldığını görmek için her bir madeni paranın zincir üzerindeki geçmişini kontrol ederek çalışır. Bu önceki fiyat mevcut fiyattan daha düşükse, madeni para şimdi bir miktar kar biriktirmiştir.

İlgili Okuma | Bitcoin Yükseliş Sinyali: 1k-10k BTC Sahipleri Son Zamanlarda Satın Aldı

Öte yandan, son satış fiyatının kriptonun en son değerinden yüksek olması, kripto paranın şu anda zararda olduğunu gösterir.

Kâr arzı göstergesi doğal olarak yalnızca eski türdeki madeni paraları ölçer. Şimdi, kardaki bu arzın yüzde kaçının uzun vadeli sahiplere (LTH’ler) ait olduğunu gösteren bir grafik:Kârda Bitcoin Uzun Vadeli Sahip Arzı

Looks like the value of the indicator has observed some rise recently: Source: Glassnode's The Week Onchain - Week 23, 2022

LTH’ler, yalnızca Bitcoin’lerini en az 155 günden beri satmadan veya hareket ettirmeden elinde tutan yatırımcıları içerir. Bu eşiğin altında günlerden beri tutulan kohort, “kısa vadeli sahipleri” (STH’ler) olarak adlandırılır.

Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi, son birkaç hafta içinde LTH’lerin sahip olduğu kardaki arz yüzdesi %90 işaretini geçmiş gibi görünüyor. Bu, STH’lerin payının %10’un altına düştüğü anlamına geliyor.

İlgili Okuma | Boğa: Bitcoin, İki Ayın Ardından Kırmızıda İlk Haftalık Yeşil Kapanışı İşaretledi

Göstergenin bu tür değerleri, kripto tarihinde daha önce de birkaç kez görülmüştür. Genellikle, bu önceki durumlar, geç dönem ayı piyasası dönemlerinde gerçekleşti.

Rapor, bu değerlerde, kısa vadeli sahiplerin neredeyse hiç gerçekleşmemiş karları olmadığı için neredeyse en yüksek acı seviyesinde olduklarını belirtiyor.

Bu geçmiş eğilim devam edecek bir şeyse, o zaman yaklaşık %90 kârlı mevcut LTH arzı, kriptonun geç bir ayı piyasasına girmeye başladığının bir işareti olabilir.

BTC Fiyatı

Yazma sırasında, Bitcoin’in fiyatı son yedi gün içinde %6 düşüşle 29,5 bin dolar civarında dalgalanıyor. Geçen ay, kripto %18 değer kaybetti.

Aşağıdaki grafik, son beş gün içinde madeni paranın fiyatındaki eğilimi göstermektedir.

Bitcoin Fiyat Tablosu

The price of the crypto seems to have observed a sharp plunge down over the past day | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Unsplash.com, charts from TradingView.com, Glassnode.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *