«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. Bitcoin Türevleri Döviz Rezervi BTC Düşmeye Devam Etmeye Devam Ederken Yükseliyor

Bitcoin Türevleri Döviz Rezervi BTC Düşmeye Devam Etmeye Devam Ederken Yükseliyor

Bitcoin-Turevleri-Doviz-Rezervi-BTC-Dusmeye-Devam-Etmeye-Devam-Ederken.png

Zincir üstü veriler, kripto paranın fiyatı düşmeye devam ederken, türev borsaların Bitcoin rezervinin son zamanlarda arttığını gösteriyor.

Bitcoin Türevleri Borsa Rezervi Keskin Yükseliş Trendi Gözlemliyor

Bir CryptoQuant’ta bir analist tarafından açıklandığı gibi İletiDüşen BTC fiyatı, balinaları ve uzun vadeli sahiplerini portföylerini korumak için kısa pozisyon açmaya zorlayabilir.

“Türev döviz rezervi”, tüm türev borsaların cüzdanlarında şu anda mevcut olan toplam Bitcoin miktarını ölçen bir göstergedir.

Bu metriğin değeri yükseldiğinde, madeni paralar şu anda türev borsalara giriyor demektir. Böyle bir eğilim, yatırımcıların şu anda kaldıraçlı pozisyonlar açtığı anlamına gelebilir ve bu da kripto değerinde daha yüksek oynaklığa neden olabilir.

Öte yandan, göstergedeki düşüş eğilimi, yatırımcıların şu anda kripto paralarını bu borsalardan çektiklerini gösteriyor.

Şimdi, Bitcoin türev döviz rezervindeki son bir yıldaki eğilimi gösteren bir grafik:

Bitcoin Türev Döviz Rezervi

The EMA 7 value of the metric seems to have observed some uptrend recently | Source: CryptoQuant

Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi, Bitcoin türev döviz rezervi, göstergenin değeri bir kez daha yükselmeye başlayana kadar, bir süredir aşağı iniyordu.

Son veriler, kripto paranın fiyatındaki düşüşün toplam BTC arzının yaklaşık %50’sini kayba ittiğini gösteriyor. Buna dayanarak, birçok uzun vadeli tutucu ve balina da şu anda su altında olmaya mahkumdur.

İlgili Okuma | Bitcoin 19.000 Dolar Seviyesini İhlal Ediyor – Selloff Devam Edecek mi? Sonraki Alt Nedir?

Kuant, türev rezervindeki artışın, portföylerinin değer kaybetmesi konusunda paniğe kapılan bu uzun vadeli sahipleri ve balinalar nedeniyle olduğuna inanıyor.

Bu sahipler, türev borsalarda kısa pozisyonlar açarak portföylerini korumak ve riski azaltmak istiyorlar.

Ancak analist, bu tür agresif açığa satışın daha fazla satış baskısı yaratacağını ve fiyatın daha fazla düşüş görmesine neden olacağına dikkat çekiyor.

İlgili Okuma | Bitcoin Uzun Vadeli Sahipleri Artık Gerçekleşen Sermayenin Yaklaşık %80’ine Sahip

Ancak bu durumdan başka bir olasılık da doğuyor ve bu çok büyük bir darboğaz olur. Böyle bir olayın gerçekleşebilmesi için çok fazla talep ve Bitcoin fiyatında ani bir geri dönüşün gerçekleşmesi gerekecek.

Kuantum, doğru koşulların uyum sağlaması için kriptonun değerinde daha fazla düşüşün daha fazla zaman alabileceğini düşünüyor.

BTC Fiyatı

Yazma sırasında, Bitcoin’in fiyatı son yedi gün içinde %29 düşüşle 19.3 bin dolar civarında dalgalanıyor. Geçen ay, kripto %33 değer kaybetti.

Bitcoin Fiyat Tablosu

Looks like the value of BTC has rebounded back a little after a dip below $18k | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *