«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin Trader’ı Hedefinde Israrcı: “Yükseliş Er ya da Geç Gelecek!”

Bitcoin Trader’ı Hedefinde Israrcı: “Yükseliş Er ya da Geç Gelecek!”

6194a6df4e3fe11808c14bb6

Bitcoin (BTC), Amerika Birleşik Devletleri tarafından gelen ekonomik gelişmeler karşısında bir haftanın en yüksek seviyelerine yükselmesinin ardından 5 Mayıs’ta 40.000 doların altında konsolide oldu.

FED, Kripto Piyasalarını Dürttü

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen veriler, Federal Rezerv ve Başkan Jerome Powell’ın yorumlarının ardından Bitstamp’ta bir gecede 40.050’lık zirvenin oluştuğunu ortaya koydu.

ABD merkez bankası, %0,5’lik kilit faiz artırımı ile piyasa beklentilerine uyum sağlamıştı ve aynı zamanda benzer tekrar artışlarının izleneceğini öne sürmüştü.

Bununla birlikte, yaşanan ufak piyasa rallisi, Bitcoin’i enflasyon gibi konularda önceki Fed açıklamalarıyla güçlü bir tezat oluşturan şeyde ürkütücü bir şekilde oynaklıktan yoksun bıraktı.

Ekonomist Lyn Alden’a göre asıl tehdit, riskli varlıkların uzun süre boyunca yatay seyretmesi olabileceğini belirtti.

Jarvin Labs’te token ekonomisti olarak görev alan Ben Lilly ise BTC türev piyasalarındaki düşük fonlama oranlarına dikkat çekti.

“Piyasalar Powell’ın yorumları sonrasında biraz rahatladı. Ancak bu durum kripto varlıklar için devam edecek mi? Fonlama oranları uzun bir süredir negatif. Bu genellikle dip fiyatlar yaşandığında görülüyor.”

Lilly’e göre burada yükseliş için başlayacak iyi bir yapı tam olarak burada başlayacak.

Ancak Lilly, mevcut fiyat seviyelerinde balinalarda birikim eksikliğinin “görmeyi umduğumuz şey olmadığını” da sözlerine ekledi.

Bitcoin için En Kötü Senaryo Henüz Yaşanmadı

Daha düşük zaman dilimlerine odaklanan popüler trader Crypto Ed, 5 Mayıs’ta 40.000 doların üzerinde yeni bir hamle için direndi.

Trader’a göre BTC/USD 40.800 dolar ulaşma yolundaydı ve daha önemli bir tırmanışı azaltmak için “birçok neden” olsa da, bu hala bir seçenek olarak yer alıyordu.

Bu arada, BTC fiyat kapitülasyon senaryoları açısından, on-chain izleme kaynağı Whalemap, 25.000 ila 27.000 dolar arasındaki alanın Bitcoin sahipleri için “maksimum acı” oluşturacağı yönündeki önceki iddiasını tekrarladı. Whalemap’e göre bu seviyeler çok daha fazla likidite ve durma kaybı görülebilir.

Bitcoin

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *