«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Bitcoin Ticaret Hacmi Son Zirveden Düştü

Bitcoin Ticaret Hacmi Son Zirveden Düştü

Bitcoin-Ticaret-Hacmi-Son-Zirveden-Dustu.png

Veriler, Bitcoin spot ticaret hacminin son zamanlardaki büyük artıştan sonra 2022 için bir kez daha normal değerlere döndüğünü gösteriyor.

Bitcoin Ticaret Hacmi 4 Milyar Dolar civarındaki Değerlere Düştü

En son haftalık rapora göre Gizemli AraştırmaBitcoin ticaret hacmi son zamanlardaki yüksek değerlerden sonra tekrar düştü.

“Günlük spot işlem hacmi”, herhangi bir günde zincir üzerinde hareket eden toplam Bitcoin miktarını ölçen bir göstergedir.

Bu metriğin değeri yükseldiğinde, ağda el değiştiren coinlerin sayısı artıyor demektir. Böyle bir eğilim, yatırımcılar arasında kriptoya olan ilginin şu anda arttığının bir işareti olabilir.

Öte yandan, hacimdeki bir düşüş trendi, piyasa faaliyetinin düştüğünü gösterir. Bu eğilim, kripto etrafındaki genel ilginin azalıyor olabileceği anlamına gelebilir.

Tarihsel olarak, göstergenin yüksek değerleri, Bitcoin fiyatında büyük hareketler yapmak için uygun bir ortam sağlamıştır.

İlgili Okuma | Yatırımcılar Önümüzdeki 3 Ay Boyunca Bitcoin ve Ethereum Piyasasında Düşüş Bekleyebilir

Bunun nedeni, böyle bir hareketi sürdürmek için çok sayıda aktif tüccara ihtiyaç duyulmasıdır (ki bu yüksek hacimlere tekabül eder).

Şimdi, geçen yıl Bitcoin işlem hacmindeki (7 günlük ortalama) eğilimi gösteren bir grafik:

Bitcoin Ticaret Hacmi

Looks like the value of the metric has plunged down recently | Source: Arcane Research's The Weekly Update - Week 20, 2022

Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi, Bitcoin işlem hacmi son zamanlarda keskin bir şekilde 10 milyar doların hemen altında yüksek değerlere sıçradı.

Bunlar, geçen yılın Mayıs ayından bu yana gözlenmeyen yüksek değerlerdi. Bununla birlikte, göstergenin değeri şimdiden düştü ve şu anda yaklaşık 4 milyar doları buluyor.

Bu değer, şimdiye kadar 2022 yılı için normal ile daha uyumludur, ancak yılın geri kalanında olduğu gibi, tarihsel olarak hala düşük bir değerdir.

İlgili Okuma | Bitcoin ve Ethereum Borsası Girişleri Satışların Bitmekten Çok Uzak Olduğunu Önerdi

Rapor, işlem hacmindeki bu keskin dönüşün, piyasa faaliyetinin Bitcoin için ne kadar hızlı sallanabileceğini gösterdiğini belirtiyor.

Genel olarak, düşük aktivite dönemlerinde, kripto fiyatı yatay hareket etme eğilimindeydi. Dolayısıyla, mevcut değerler göz önüne alındığında, şimdi de madeni para için benzer bir sonuç gelebilir.

BTC Fiyatı

Yazma sırasında, Bitcoin’in fiyatı geçen hafta %1 düşüşle 29.5 bin dolar civarında dalgalanıyor. Geçen ay, kripto %25 değer kaybetti.

Aşağıdaki grafik, son beş gün içinde madeni paranın fiyatındaki eğilimi göstermektedir.

Bitcoin Fiyat Tablosu

It seems like the price of BTC has continued to move sideways over the last few days | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Unsplash.com, charts from TradingView.com, Arcane Research
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *