«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Bitcoin Tarihi “Mayer Multiple” Alt Bölgesinden Sıçrayıyor

Bitcoin Tarihi “Mayer Multiple” Alt Bölgesinden Sıçrayıyor

Bitcoin-Tarihi-Mayer-Multiple-Alt-Bolgesinden-Sicrayiyor.png

Veriler, Bitcoin fiyatının, kriptonun tarihsel olarak dip oluşturduğu 0.55 Mayer Çoklu seviyesinin üzerine çıktığını gösteriyor.

Bitcoin Şimdi Bölgeyi 0,55 Mayer Çoklu Altında Bıraktı

En son haftalık rapora göre cam düğümBTC fiyatı Mayer Çoklu alt bölgesinin üzerine çıktı.

“Mayer Multiple”, mevcut Bitcoin fiyatı ile bunun 200 günlük hareketli ortalaması arasındaki oranı ölçen bir göstergedir.

“Hareketli ortalama” (veya kısaca MA), belirli bir süre boyunca herhangi bir miktarın ortalamasını alan ve adından da anlaşılacağı gibi, miktarla birlikte hareket eden ve değerini buna göre değiştiren analitik bir araçtır.

MA’lar, kısa vadeli dalgalanmaları ortadan kaldırdıkları ve eğriyi düzelttikleri için uzun vadeli eğilimleri incelemek için oldukça faydalıdır.

İlgili Okuma | Bitcoin Puell Satın Alma Bölgesinden Birden Fazla Kaldırma, Boğa Momentumu Takip Edecek mi?

Mayer Multiple, temel olarak bize kriptonun son değerinin son 200 gün içinde ortalamadan nasıl saptığını anlatıyor. Buna dayanarak, madeni paranın şu anda aşırı alınıp satılmadığını söylemek mümkün hale geliyor.

Şimdi, Bitcoin “Mayer Multiple = 0.55” satırındaki son birkaç yıldaki eğilimi gösteren bir grafik:

Bitcoin Mayer Çoklu

Looks like the price of the coin has crossed above the level recently | Source: Glassnode's The Week Onchain - Week 30, 2022

Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi, Bitcoin fiyatı çok yakın zamana kadar Mayer Multiple değeri olan 0,55’in altındaydı.

Göstergenin bu değerinde BTC fiyatı 200 günlük ortalamanın %45 altında işlem görüyor. Tarihsel olarak, kripto fiyatındaki döngüsel dipler bu seviyenin altında oluşmuştur.

İlgili Okuma | Zincir Üstü Veriler: 10k+ BTC ile Bitcoin Balinaları Büyüyor

Mayer Multiple değerlerinin 0,55’ten düşük olduğu bu bölge nadiren gözlemlendi ve kripto paranın 4186 günlük işlem ömrünün toplam 127 gününde bunun altında kapandı. Bu, BTC’nin tarihinin sadece %3’ünü bu bölgede geçirdiği anlamına geliyor.

Şu anda Bitcoin, son zamanlarda altında biraz zaman geçirdikten sonra seviyenin üzerinde çekim yapıyor gibi görünüyor. Geçmiş yaşanacak bir şeyse, bu, ayı piyasasının en kötüsü sona ermiş olabileceğinden, kripto için artık bir dip olduğu anlamına gelebilir.

BTC Fiyatı

Yazma sırasında, Bitcoin’in fiyatı son yedi gün içinde %5 düşüşle 20.9 bin dolar civarında dalgalanıyor. Geçen ay, kripto %2 değer kaybetti.

Aşağıdaki grafik, son beş gün içinde madeni paranın fiyatındaki eğilimi göstermektedir.

Bitcoin Fiyat Tablosu

The value of the crypto seems to have been going down over the last few days | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Kanchanara on Unsplash.com, charts from TradingView.com, Glassnode.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *