«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin, Stripe’a Geri Dönüyor

Bitcoin, Stripe’a Geri Dönüyor

62873c6b86b24a1680d4d399

Ödeme şirketi Stripe, 2018 yılında günlük işlemlerde verimlilik konusunda eksik kaldığını düşünerek Bitcoin ile yollarını ayırmıştı. Aradan geçen 4 yılın ardından Bitcoin, Stripe platformuna geri dönüyor.

Bitcoin, Stripe için Tekrar Gündemde

4 yıl önce Bitcoin ile ödeme hizmetini askıya alan Stripe, müşterilerinin tekrarda ödemelerini ya da herhangi bir bakiyeyi Bitcoin’e çevirebileceğini duyurdu. Bu kez Stripe’ın Bitcoin işlemleri OpenNode ile ortak geliştirilen bir uygulama tarafından desteklenecek.

Söz konusu uygulama Bitcoin ölçeklendirme çözümü Lightning Network’ten yararlanacak. Bu arada OpenNode‘un şubat ayında 20 milyon dolarlık bir A serisi finansman turunu tamamladığını da belirtelim.

bitcoin stripea geri donuyor 2

Bitcoin’in Stripe’a dönüşünde Lightning Network, kilit bir rol oynadı. Çünkü, başta da söylediğimiz gibi 2018 yılında Bitcoin hizmetlerinin kaldırılmasının sebebi artan ücretler ve gecikmeli işlem süreleriydi.

OpenNode’un strateji başkanı Josh Held konu ile ilgili şunları söyledi:

“Uygulama işletmelere gelen ödemeleri gerçek zamanlı, otomatik veya isteğe bağlı olarak Bitcoin’e dönüştürmenin basit ve güvenli bir yolunu sunuyor”

Decrypt‘e göre, uygulamanın birkaç hafta içinde Stripe kullanıcıları için kullanıma sunulması bekleniyor.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *