«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin, S&P 500 Korelasyonu Nedeniyle Yükselebilir mi?

Bitcoin, S&P 500 Korelasyonu Nedeniyle Yükselebilir mi?

kapak_104928

Popüler bir kripto analisti ve trader’ı, Bitcoin (BTC) fiyatının, ABD borsasıyla birlikte sıçramaya hazır olduğunu düşünüyor.

YouTube kanalında yayınladığı strateji oturumunda konuşan kripto trader’ı Kevin Svenson, Bitcoin’in son zamanlarda S&P 500 ile yaklaşık %90’lık korelasyon olduğunu belirtti.

Ayrıca S&P 500’ün, bir varlığın piyasa momentumunu (hareketliliğini) ölçen bir metrik olan ‘haftalık göreli güç endeksinin (RSI)’, şu an ‘aşırı satış’ seviyelerinde olduğunu belirtti. Svenson, endeksin 2020’nin başlarındaki COVID-19 çöküşünden bu yana bu kadar düşük bir noktaya gelmediğinin altını çizdi.

Analist ayrıca S&P 500’ün RSI’daki bu tarihsel olarak düşük seviyelerde fazla zaman harcamama eğiliminde olduğunu düşünüyor. Endeks, özellikle geçtiğimiz haftanın sonunda önemli bir Fibonacci seviyesine düştüğünü ve bunun en büyük nedeninin hisse senetlerinin ‘bir tür ralli de olması’ olduğunu belirtti.

Svenson, Bitcoin’in S&P 500’ü “çok haftalı bir ters dönüşle” izleyeceğini tahmin ediyor ancak BTC fiyatının daha sonra daha düşük bir seviyeye ulaşması “güçlü bir olasılık” olduğunu düşünüyor.

Analist, Bitcoin’in daha sonra düşük seviyelere düşmeden önce mevcut aşağı eğimli direnç çizgisi kadar yüksek test edebileceğini belirtti. BTC’nin fiyatı, 36.200 dolar civarında önceki destek bölgelerine veya 37.500 dolar civarındaki mum kapanış bölgelerine kadar yükselebilir.

Bitcoin

Bitcoin, yazı yazılırken 29.305 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto varlığı, son 24 saat içinde %2,5’ten fazla değer kaybetti.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *