«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin, Şimdiye Kadarki En Kanlı Haftalık Trend İçin Rekor Seriye Sahip Oldu

Bitcoin, Şimdiye Kadarki En Kanlı Haftalık Trend İçin Rekor Seriye Sahip Oldu

Bitcoin-Simdiye-Kadarki-En-Kanli-Haftalik-Trend-Icin-Rekor-Seriye.png

Bitcoin 30.000 dolarlık alanda yatay hareket etmeye devam ediyor. Piyasadaki genel görüş, net bir yön olmadan piyasa değeri ticareti ile bir numaralı kripto parayla ilgili aşırı korku seviyelerine ve belirsizliğe işaret ediyor.

İlgili Okuma | TA: Bitcoin Fiyatı Aralıkta Yükseliyor, 30,6 bin Dolar Hala Direnç Gösteriyor

Yazma sırasında, BTC’nin fiyatı son 24 saatte %1 karla 29.500 dolardan işlem görüyor.

BitcoinBTCBTCUSD
BTC’nin fiyatı 4 saatlik grafikte yatay hareket ediyor. Kaynak: BTCUSD İşlem Görünümü

Arcane Research’ten bir rapora göre, Bitcoin son haftalarda tarih yazıyor. Mevcut düşüş eğilimi, BTC’nin başlangıcından bu yana en kötülerinden biri olabilir, çünkü kripto para birimi yakın zamanda ilk sekiz haftasını kırmızı renkte kaydetti.

Araştırma firması, BTC’nin fiyatının 29.000 dolarda önemli bir destek oluşturduğunu iddia ediyor. Bu seviye, Mayıs-Temmuz ayı fiyat hareketi sırasında 2021’in en düşük noktasına denk geliyor.

Bu nedenle, gelecekteki fiyat hareketlerini belirlemek için güçlü bir destek ve önemli bir nokta olarak çalışmalıdır. Bu seviye başarısız olursa, Bitcoin 25.000 dolar işaretini ve kripto para biriminin önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 doları yeniden test edebilir.

Malzeme Göstergelerinden ve Jarvis Labs’den alınan veriler, son zamanlarda aşağı yönde gerçekleşen büyük hareketin ardından piyasada neler olup bittiğine dair ipuçları sağlıyor. Bu süre zarfında, BTC fiyatının altında ve üstünde likidite havuzları oluştuğu için piyasa genellikle uzun bir konsolidasyon dönemine girer.

Jarvis Labs, likiditenin 40.000 ABD Doları olduğunu iddia etti ve son iki hafta içinde 45.000 ABD Doları arttı. Tersine, 28.000 $ ve 25.000 $ civarındaki likidite bir artış yaşadı.

Büyük piyasa katılımcıları genellikle bir kripto para biriminin fiyatını bu likidite havuzlarına kaydırmaya teşvik edilir. Bu, kripto para birimi daha yükseğe çıkmadan önce BTC’nin fiyatının mevcut en düşük seviyelerinin ve kritik destek bölgesinin potansiyel olarak yeniden test edilmesini öneriyor. Kartlarda tam tersi olabilir.

Bitcoin BTC BTCUSD Jarvis Labs
Kaynak: Twitter üzerinden Jarvis Labs

Bitcoin Dip’ini Kim Alıyor?

Düşük zaman dilimleri için Malzeme Göstergeleri tarafından sağlanan ek veriler, BTC’nin fiyatı için yaklaşık 29.000 $ civarında önemli desteği gösteriyor. Son aylardaki en büyük desteklerden biri olan bu seviyelerde 45 milyon dolarlık teklif emri var.

Aşağıda görüldüğü gibi, bu, ayıların Bitcoin fiyatını mevcut seviyelerinin altına itmekte zorlanabileceğini gösteriyor.

Bitcoin BTC BTCUSD MI 1
BTC’nin 29.000$ destekli fiyatı (fiyatın altındaki teklif emirleri). Kaynak: Malzeme Göstergeleri

Daha yüksek zaman dilimlerinde 29.000 dolarlık destek güçlü görünüyor. Maddi Göstergeler, birkaç yatırımcı arasında satın alma baskısında bir artış kaydetti.

Yaklaşık 100 ila 1.000 $ arasında küçük teklif emirleri olan yatırımcılar (aşağıdaki grafikte yeşil ve sarı) ve yaklaşık 100.000 $ civarında büyük emirleri olan yatırımcılar BTC’nin mevcut fiyat hareketini satın alıyor.

Ancak, 1 milyon doların üzerinde (aşağıdaki grafikte kahverengi) daha büyük siparişleri olan yatırımcılar satış yapıyor gibi görünüyor. Bu, BTC’nin konsolidasyonuna katkıda bulunabilir.

Bitcoin BTC BTCUSD MI 2
Kaynak: Malzeme Göstergeleri

Balinalar satış baskısını azaltırsa, belki BTC, Jarvis Labs tarafından işaret edilen likidite havuzlarına doğru biraz rahatlama görebilir. Ancak, piyasa katılımcıları 25.000 $ ve 28.000 $’lık potansiyel bir yeniden teste karşı dikkatli olmalıdır.

İlgili Okuma | Guggenheim CIO’su, Bitcoin Fiyatının 8.000 Dolara Düşebileceğini Söyledi

Bu seviyelerdeki likidite, özellikle Bitcoin fiyatı kısa vadede biraz rahatlarsa daha çekici hale gelebilir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *