«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Bitcoin Selloff Madenci Ücreti Gelirlerini Artırıyor

Bitcoin Selloff Madenci Ücreti Gelirlerini Artırıyor

Bitcoin-Selloff-Madenci-Ucreti-Gelirlerini-Artiriyor.png

Bitcoin satışları, hafta sonundan bu yana günün sırası oldu. Bu, dijital varlık için sürekli düşen fiyatlara dönüştü. Bunun etkili olduğu bir diğer alan da madenci ücreti gelirleri oldu. Genellikle, bu işlem ücreti gelirleri düşük seviyede olmuştur. Ancak son satışların günlük işlem hacimlerinde bir artışı tetiklemesi ile sonuç, işlem ücretleri açısından madenciler için daha fazla kazanç oldu.

Bitcoin Günlük Gelirleri Düşüyor

Madenci ücret gelirlerinde bir artış olmasına rağmen, günlük madenci gelirleri bununla birlikte artmadı. Artan zincir içi aktiviteye rağmen, gelirler önceki hafta kaydedilen rakamların gerisine düştü.

İlgili Okuma | Duyarlılık 10 Ayın En Düşük Seviyesine Düşerken Kripto Tasfiyeleri 1 Milyar Dolara Ulaştı

Artan işlem hacmi, piyasada kaydedilen yüksek oynaklığın doğrudan bir sonucu olmuştur. Her zaman olduğu gibi, volatilite bu kadar yüksek olduğunda, yatırımcılar genellikle piyasada daha fazla kayıp yaşamamak için çoğunlukla satmak için coinlerini hareket ettirirler. Bu, günlük işlem hacminin bir hafta içinde %63,48’e kadar yükseldiğini gördü. Bunda kuşkusuz en fazla etkiyi aynı dönemde %66,38 artan ortalama işlem değeri olmuştur.

btc hash oranı

BTC hashrate on the rise | Source: Arcane Research

Günlük işlem hacmi, önceki hafta 5,06 milyar dolardan 8,3 milyar dolara yükseldi. Günlük madenci gelirleri, önceki haftaki 37.28 milyar$’dan %9.17 düşerek geçen hafta 33.86 milyar$’a ulaştı.

Günlük ücretlerde de %28,81 artış görüldü. Bunun sonucunda 421.137$’dan 542.486$’a büyüme oldu. Bu, madenci gelirlerini oluşturan işlem ücretlerinin yüzdesini, 2022’de şimdiye kadar kaydedilen en yüksek seviyelerden biri olan %1,6’ya koyuyor.

Artan Madencilik Zorluğu

Madencilerin blok üretim oranı son birkaç haftadır yükselişte. Ancak geçen haftadan itibaren çökmeye başladı. Önceki yedi gün için saat başına 6.36 blok üretim hızından %2.15 düşerek geçen hafta 6.23 blok üretim hızında oturuyor.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC crashes below $30,000 | Source: BTCUSD on TradingView.com

Bununla birlikte, önceki hedef saatte 6 blok üretim hızı olduğu için, bitcoin madencileri için blok üretim hızı hala yüksek. Böyle yüksek bir blok üretim oranıyla, madencilik zorluğunun Çarşamba gününe kadar %4 ila %5 daha artması bekleniyor.

İlgili Okuma | Piyasa Düşüş Eğilimi Kurumsal Yatırımcılardan Bitcoin Girişlerini Tetikliyor

Bitcoin’in hash oranı yüksek kalmaya devam ediyor ve son piyasa çöküşünden olumsuz etkilenmedi. Blok başına ortalama işlemler, geçen hafta 1.806’dan 1.774’e düşerek %1.75’lik bir düşüşe neden oldu.

Featured image from Business Today, charts from Arcane Research and TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *