«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin Psikolojik Engele Yakın, İşte Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bitcoin Psikolojik Engele Yakın, İşte Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bitcoin-Psikolojik-Engele-Yakin-Iste-Dikkat-Edilmesi-Gerekenler.png

Kripto para piyasası, Bitcoin (BTC) fiyatının çok ayın en düşük seviyesi olan 37.700 $ ‘a ulaşmasıyla vahşi bir hafta daha geçirdi. Yatırımcıların Federal Rezerv’in bir sonraki faiz artırımının boyutuyla ilgili endişeleri nedeniyle borsa da önemli bir satış yaşadı.

Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000$’dan yüzde 41.72 düşerken, çeşitli zincir içi ve türev verilere daha derin bir bakış, girişlerdeki düşüşün ve kurumsal yatırımcılardan geçişin BTC fiyat davranışını etkileyen temel faktörler olduğunu gösteriyor.

Bitcoin 40 bin Dolarda Düştü

Birkaç haftadır Bitcoin, 100 günlük hareketli ortalamasının altında konsolide oluyor ve bunun üzerine çıkamıyor. Fiyat, önemli 37 bin dolarlık talep bölgesi ve düşüş momentumunu azaltan düşen orta vadeli trend çizgisi tarafından desteklendi.

37.000 $’lık işaret şimdi Bitcoin için önemli bir destek haline geldi ve fiyatı düşürmeyi hedefleyen ayılar için önemli bir engel teşkil ediyor. Başarısız olursa, fiyat neredeyse kesinlikle 30 bin dolarlık talep seviyesinin altına düşecek. Ayrıca, RSI göstergesi %50’de ve RSI ile fiyat arasında bir yükseliş farkı var, bu da bir geri dönüşü ve yeni bir yükseliş ayağını ima ediyor. Öte yandan Bitcoin bir yükseliş dalgası başlatacaksa.

İlgili Okuma | Bitcoin 401k? Fidelity Investments Evet Diyor

Bitcoin’in mevcut fiyatı, gün içi tüccarların son derece aşina olması gereken bir rakam olan 40.048 $ ‘dır. Göreceli Güç Endeksi’ne göre, boğalar zemin kazanıyor olabilir. Wycoff yaklaşımı doğruysa, boğalar bu ay kritik kilit seviyelere kısa bir geri çekilme ile yükseliş trendi rallileri yaşayacaklar.

bitcoin

BTC/USD trades above $40k. Source: TradingView

Olası karı optimize etmek ve riski azaltmak için, erken bir risk almak isteyen tüccarlar, dolar-maliyet ortalama tekniği ile birleştirilmiş bir gün içi ticaret planını düşünebilirler. Makro Bitcoin üçgeninin D Dalgasını tamamlamak için Bitcoin fiyatının nihai hedefi 51.000 dolar civarında kalıyor.

37.650 $ ‘daki düşük salınım şimdi yükseliş öncülünü geçersiz kıldı. Bitcoin fiyatı bu seviyeye geri çekilebilir ve mevcut fiyattan %15’lik bir düşüşe neden olabilirse, ayılar için bir sonraki hedef olarak 34.500 doları düşünün.

bitcoin

Source: Santiment

Ayrıca, göre Gizemli Araştırma, bir yıl veya daha uzun süredir değişmeyen kral kripto para arzının hacmi yüzde 64 gibi yüksek bir seviyeye ulaştı. Bu, yatırımcıların sat biriktirdiğini gösterdi.

İlgili Okuma | Dogecoin (DOGE) Mücadele Ediyor, Elon Musk Twitter Satın Alma İşleminden Sonra %9 Düşüyor

Featured image from Pixabay, charts from Santiment and TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *