«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. Bitcoin, Piyasa Döngüsü Karşılaştırmasını Mükemmel Bir Şekilde Takip Ediyor, Kripto İçin Sırada Ne Var?

Bitcoin, Piyasa Döngüsü Karşılaştırmasını Mükemmel Bir Şekilde Takip Ediyor, Kripto İçin Sırada Ne Var?

Bitcoin-Piyasa-Dongusu-Karsilastirmasini-Mukemmel-Bir-Sekilde-Takip-Ediyor-Kripto.png

Bitcoin fiyatı durgunlaşmaya ve yana doğru hareket etmeye devam ediyor, ancak Elliott Wave piyasa döngüsünü izleyen kripto para birimine göre, can sıkıntısı yakında sona erecek.

Fiyat hareketi tahmin edilen yolu o kadar mükemmel bir şekilde takip ediyor ki, Bitcoin’i doğrudan karşılaştırmanın üzerine yerleştirirken, kripto için sırada ne olacağı konusunda şüpheye yer yok. Kendinize bir bakın ve karar verin.

Elliott Dalga Teorisi ve Değişim Yönergesi Hakkında Her Şey

Bitcoin her geçen boğa döngüsüyle olgunlaşıyor, ancak spekülatif bir varlık olmaya devam ediyor. Bu nedenle, anlatılar fiyat hareketini yönlendirme eğilimindedir. Kripto para birimi yükselişe geçtiğinde, güçlü bir parabolik dürtüyle yukarı doğru hareket eder. İşler düşüşe geçtiğinde, rollercoaster yolculuğu korkutucu bir hal alır ve birçoğu yolda atılır.

Piyasalar bazen öngörülemeyen bir hız treni gibi görünebilir, ancak birkaç zaman ölçeğinde oldukça öngörülebilir olabilirler. 1930’larda Ralph Nelson Elliott, Dalga Prensibi olarak adlandırdığı şeyi geliştirdi. Buna göre Vikipedi“Elliott, borsa fiyatlarının rastgele ve tahmin edilemez görünebilse de, aslında tahmin edilebilir, doğal yasaları takip ettiğini ve Fibonacci sayıları kullanılarak ölçülebileceğini ve tahmin edilebileceğini belirtti.”

İlgili Okuma | Şimdi Veya Asla: Bitcoin On Yıl Boyunca Parabolik Eğride Temel Oluşturuyor

Bugün, çalışma daha yaygın olarak şu adreste anılmaktadır: Elliott Dalga Teorisi. Her “dalga”nın belirli bir özelliği ve yönergeleri vardır. Dalgalar, yükseliş ve düşüş aşamaları arasında değişiyor. Tek sayılı fazlar, birincil eğilim yönünde hareket eden itici dalgalardır, çift sayılı dalgalar ise birincil eğilime karşı hareket eden düzeltici aşamalardır.

Pozitif ve negatif büyüme arasında değişen dalgalara ek olarak, şiddet derecelerinde de değişirler. Ve Değişim Yönergesine göre, bir düzeltme tipik olarak keskin, diğeri ise düz veya yandır. Bu kesin örnek, Bitcoin fiyat hareketi üzerinden yansıtıldığında, önümüzdeki yol çok daha net görünüyor.

BTCUSD_2022-04-29_07-30-04

If Bitcoin continues to follow the path, what comes next? | Source: BTCUSD on TradingView.com

Düz Stil Düzeltme Bittiğinde Bitcoin İçin Sırada Ne Var?

Elliott Dalga Teorisine göre her düzeltmenin uzunluğu da farklıdır. Keskin düzeltmeler, acı verici bir şekilde yanlara doğru taşan düz stil düzeltmeden çok daha hızlı bitme eğilimindedir. Piyasanın kendisinde, keskin stil düzeltmesinin ciddiyetinden dolayı hala bir tür travma sonrası ayı piyasası sendromu var, piyasanın yine aynı şekilde davranmasını bekliyor.

İlgili Okuma | Zamana Karşı Fiyat: Neden Bu Bitcoin Düzeltmesi Şimdiye Kadarki En Acı Vericiydi?

Ancak, Değişim Yönergesine göre, aynı türden iki düzeltme olasılığı son derece düşüktür. Nadir durumlarda, iki yan düzeltme meydana gelir, ancak asla iki keskin düzeltme olmaz. Bu, Bitcoin fiyatı nihayet döndüğünde, dördüncü düzeltici dalganın tamamlanması gerektiğini ve büyük final dalgasının beş başlayacağını gösteriyor.

Beşinci dalga tamamlandıktan sonra ne olacak? Başka bir ayı piyasası ve muhtemelen Bitcoin tarihindeki en kötü ve en uzun piyasa.

Takip etmek Twitter’da @TonySpilotroBTC veya katıl TonyTradesBTC Telgrafı özel günlük piyasa bilgileri ve teknik analiz eğitimi için. Lütfen dikkat: İçerik eğiticidir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Featured image from iStockPhoto, Charts from TradingView.com

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *