«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin Piyasa Değeri Geçen Ay 120 Milyar Doların Üzerinde Düştü

Bitcoin Piyasa Değeri Geçen Ay 120 Milyar Doların Üzerinde Düştü

Bitcoin-6-150x150.png

Bitcoin’in piyasa değeri düştü ve Mayıs sonunda yaklaşık 605 milyar dolar oldu. BTC şu anda piyasanın düşüş eğilimi nedeniyle 50.000 doların altında işlem görüyor.

Geçen ay, Bitcoin, kripto piyasası çöküşüyle ​​kanlı bir küspeye dövüldü ve en büyük kriptonun piyasa değeri düşüşünü tetikledi. Ve darbenin yükünü çeken sadece kripto değil. Diğer popüler kripto para birimleri de aynı kaderi paylaştı.

Ancak kötü bir durumun iyi taraflarına bakarsanız, BTC Haziran 2022’de piyasa değeri açısından kral olmaya devam ediyor. Madeni para, Mayıs ayını 605,8 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile kapatıyor.

Haziran istatistiklerini BTC’nin 1 Mayıs açılış günü piyasa değeriyle karşılaştırırsanız, nasıl %17 düştüğünü göreceksiniz. 1 Mayıs işlem değeri, 732 milyar dolarlık bir piyasa değerine ve 27 milyar dolarlık bir ticaret hacmine sahipti.

Önerilen Okuma | Kripto Topluluğu, Haziran Sonuna Kadar Ethereum İçin Yaklaşık %80 Artış Görüyor

Bitcoin Boğa Kalıyor

Bitcoin, Kasım 2021’de kripto piyasası aşağı doğru sarmal olmadan önce tüm zamanların en yüksek seviyesinde görülen değerinin %50’sinden fazlasını kaybetmişti. Düşüşünü daha sonra kripto endüstrisini daha da sakat bırakan Terra’nın düşüşü izledi.

Yükseliş veya zayıflamış duyarlılık, yatırımcılar arasında korku ve belirsizlik yarattı. Birçok yatırımcı panikledi ve paralarını geri çekti.

Kripto piyasasının önde gelen iki dijital varlığı olan hem BTC hem de Ethereum, Kasım 2021’den bu yana %40’tan fazla düştü. BTC fiyatı son birkaç aydır oldukça oynaktı ve yatırımcılar ajitasyon hissediyor.

Parlak tarafta, kripto 29.000 $ olarak ayarlandığında, kriptonun bir şekilde stabilize olduğu tesellisiyle yatırımcı güveni yeniden sağlandı.

Önümüzdeki Aylarda Daha Fazla Dalgalanma?

Öte yandan uzmanlar, Bitcoin’in önümüzdeki aylarda daha fazla dalgalanma ile karşı karşıya kalacağına inanıyor. Ne yazık ki, kripto piyasasının tamamı son iki ayda %43’e kadar düştü. Ancak, belirli ölçütler karşılandığında pazarın kaybedilen zaferi geri kazanması için umut var.

Ayı kripto piyasası, yatırımcıların girmek isteyeceği bir şey değildir, ancak kripto alanında iyiyi kötüyle birlikte almalısınız. Ayı duruşunun faydaları vardır, çünkü yatırımcılara yatırımlarını değerlendirmek ve fiyatlar tekrar yükseldiğinde yükselebilecek diğer projeleri kontrol etmek için daha fazla zaman verir.

Önerilen Okuma | Bitcoin 3 Ay İçinde Haftalık İlk Yeşil Mumu Kaydediyor – Bir Boğa Koşusunun Başlangıcı mı?

Bitcoin’in 1 Mayıs’taki açılışı 37.713 dolara yükseldi ve aylık en yüksek 39.789 dolar ile daha da yükseldi. Bununla birlikte, Mayıs ayını 31.792 $ işlem fiyatıyla kapatmadan önce 12 Mayıs’ta 26.350 $’da düşük test yaptı.

Bu, BTC’ye Mayıs ayında BTC fiyatı için açılış ve kapanış istatistikleri arasında %15’lik bir azalma sağlar.

Featured image from Nairametrics, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *