«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. Bitcoin Madenci Gelirleri Düşmeye Devam Ediyor, Ancak Ralli Bunu Değiştirecek mi?

Bitcoin Madenci Gelirleri Düşmeye Devam Ediyor, Ancak Ralli Bunu Değiştirecek mi?

Bitcoin madenci gelirleri, BTC fiyatının Kasım ayında zirveye ulaşmasından bu yana düşüyor. Bu, madencileri zor durumda bıraktı ve çok sayıda madencinin operasyonlarını finanse etmeye devam etmek için BTC varlıklarını satmasına neden oldu. Aynı durum, madenci gelirlerinin bir kez daha kırmızıda olduğu geçen hafta için de geçerliydi. Bununla birlikte, kripto pazarında gelgit değişmeye başladığında, madenciler için tünelin sonunda ışık olabilir.

Madenci Gelirleri %4 Düştü

Geçen ay, günlük madenci gelirleri 18 milyon doların üzerinde bir seyir izliyor ancak her geçen hafta kayıp kaydetmeye devam ediyor. Geçen hafta, madenci geliri bir kez daha düştüğünde, bu sefer %4.03 oranında düştüğünde bu eğilime son verecek ve ortalama günlük gelirlerin 18 milyon doların altına düşmesine neden olacaktı. Raporlar, madencilerin Kasım ayındaki zirvesinden %60’tan fazla bir düşüşle ortalama 17.7 milyon dolar gelir elde ettiğini gösteriyor.

İlgili Okuma | Ethereum Classic (ETC) 3 Milyar Dolarlık Piyasa Değerini Geri Aldı, Daha Fazla Artacak mı?

Bunu takip eden şey, uzaydaki bitcoin madencilerinden yapılan bir satıştı. Kârlılık düştükçe, madenciler tarafından operasyonları için nakit akışı sağlamak için daha fazla BTC’nin boşaltılması gerekti. Yalnızca Haziran ayında, madenciler varlıklarının %25’ini satmıştı ve fiyatlar düşük kalmaya devam ederken, Temmuz ayı raporlarının Temmuz ayı için daha da yüksek satışlar göstermesi bekleniyor.

Son iki aydır, bitcoin madencileri ürettiklerinden daha fazla BTC satıyorlar. Mayıs ayı için üretilen BTC’nin %100’ünden fazlasını satmışlardı. Bu sayı, Haziran ayında, kamu madencilerinin toplam varlıklarının %25’ini oluşturan toplam 3.900 BTC ürettiklerinde yaklaşık 14.600 BTC sattıklarında %400 arttı.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC drops to $22,700 | Source: BTCUSD on TradingView.com

Şaşırtıcı bir şekilde, günlük ücretler geçen hafta %12,61 arttı ve bu da ücretlerden elde edilen gelir yüzdesini önceki haftaya göre %0,38 artışla %2,59’a getirdi.

Bitcoin Rallisi Yardımcı Olacak mı?

Piyasadaki son ralli, bitcoin fiyatının önemli teknik seviyeleri geri aldığını ve bir ayın en yüksek seviyelerine ulaştığını gördü. Dijital varlık, geri dönmeden önce kısa bir süre 24.000 doların üzerine çıktı ve haftanın ilk yarısı dijital varlık için yeşildi.

İlgili Okuma | Bir Boğa Rallisi Kurmak İçin Bitcoin Neden 25.500 Doları Geçmeli?

Bitcoin madenciliğinin karlılığı doğrudan dijital varlığın fiyatına bağlı olduğundan, bu hafta madenci gelirlerinde bir miktar artış olabileceğini varsaymak güvenlidir. Geçen haftanın çoğu için fiyatın 19.000 dolar civarında seyrettiği göz önüne alındığında, 22.000 doların üzerindeki bir artış, halka açık bitcoin madencilerinin madencilik operasyonlarından daha fazla gelir elde ettiğini görecek.

Ancak, fiyatın geniş bir farkla toparlanmadığı göz önüne alındığında, günlük madenci gelirindeki artışın çift hanelerin altında kalması bekleniyor. Blok alanı için daha fazla talep olduğunu ve bunun ağda daha yüksek işlem ücretlerine yol açtığını ve günlük madenci gelirlerine daha fazla katkıda bulunduğunu belirtmek de önemlidir.

Featured image from GoBankingRates, chart from TradingView.com

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *