«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. Bitcoin Kurumsal Çıkışları Bir Yılın En Yüksek Seviyelerine Yakın, Daha Fazla Olumsuzluk Geliyor mu?

Bitcoin Kurumsal Çıkışları Bir Yılın En Yüksek Seviyelerine Yakın, Daha Fazla Olumsuzluk Geliyor mu?

Bitcoin fiyatı hala 40.000 doların altında işlem görüyor, kurumsal dijital varlığa girişler önemli ölçüde yavaşladı. Bu şimdi uzaydaki diğer dijital varlıklara aktı. Ancak en önemlisi, bir yılın en düşük seviyelerine yaklaşan çıkış oranıdır.

Bitcoin Çıkışları Büyüyor

Son birkaç haftadır, kurumsal yatırımcıların bitcoin’den para çekme oranı hızlandırılmış bir zaman çizelgesinde. Geçen hafta dijital varlık için kaydedilen çıkışlarda doruğa ulaşan şey budur.

Sadece bir hafta içinde, bitcoin piyasadan çıkışların çoğunu gördü. geçen hafta 120 milyon dolara çıktı. Bu çıkışlar, onu Haziran 2021’de dijital varlıktan ayrılan 133 milyon dolar olarak belirlenen bir yıllık çıkış rekoruna tehlikeli bir şekilde yaklaştırmıştı.

İlgili Okuma | ADA İndirimli mi? Cardano Balinaları 200 Milyon Dolarlık Alışveriş Çılgınlığına Devam Ediyor

Yine de, hafta boyunca çıkışlara maruz kalan tek varlık değildi. Esasen çıkış eğilimine dirençli olan blok zinciri hisseleri sonunda yenilmişti. Kurumsal yatırımcılar arasında olumsuz duyguların artmaya devam etmesiyle toplam 27 milyon dolar kaldı.

Ethereum da çıkış eğilimini sürdürdü. Dijital varlıktan toplam 25 milyon dolar ayrıldı ve bu, yıldan bugüne çıkışlarını 194 milyon dolara çıkardı.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC trending at $38,000 | Source: BTCUSD on TradingView.com

Bu, piyasada üst üste 4. hafta çıkışını işaret ediyor. Şu anda bu 4 haftalık dönemde piyasadan ayrılan toplam 339 milyon dolar seviyesinde bulunuyor. Aynı zamanda, Korku ve Açgözlülük Endeksi aşırı korku bölgesine daldığı için piyasada hissedilen genel olarak düşüş eğilimini de yansıtıyor.

Bu ezici olumsuz duyguya rağmen, uzaydaki her dijital varlık aynı kaderi paylaşmadı. FTX Token, en büyük girişleri getirerek haftanın beklenmedik kazananı oldu. Dijital varlık, geçen hafta varlığa giren toplam 38 milyon dolarlık giriş eğilimine öncülük etti.

İlgili Okuma | Uzmanlar, Ethereum’un Yıl Sonuna Kadar 5.783 $’ı Vurmak İçin %100 Büyüyeceğini Söylüyor

Diğer büyük altcoinler, bu eğilimi esas olarak Terra ve Fantom gibi büyük oyuncularla takip etti. Her ne kadar bu dijital varlıklar FTX Token kadar iyi performans göstermemiş olsa da, ne olursa olsun girişler görmüştü. Her ikisi için de sırasıyla 0.39 milyon dolar ve 0.25 milyon dolar olarak ortaya çıktı.

Bitcoin, girişlere rağmen hala bir yatırımcı favorisi olmaya devam ediyor. 36.000 ila 38.000 $ destek seviyesinde sabit kalmaya devam ediyor. Fiyatı, bu yazının yazıldığı sırada 38.935 dolardan işlem görmeden önce Çarşamba gününün erken saatlerinde 39.000 doların üzerinde kısa bir süre toparlandı.

Featured image from MARCA, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *