«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. Bitcoin Kurtarma Santigrat Tasfiyesinden Kurtuldu, Ama Ne Kadar?

Bitcoin Kurtarma Santigrat Tasfiyesinden Kurtuldu, Ama Ne Kadar?

Bitcoin fiyatı, çöküşlerle dolu acımasız bir haftanın ardından 20.000 doların üzerinde dikkate değer bir toparlanma kaydetti. Bu düşüşler, merkezi olmayan finans (DeF)/ kredi protokolü Celsius’u tasfiyenin eşiğine getirmişti. Bununla birlikte, fiyat toparlandığından, tasfiye noktası artık biraz daha uzakta olduğu için platform bir kez daha daha uzun süre dayanabilir. Soru, toparlanmanın devam edip etmeyeceği ve Celsius’un tasfiyeyi önleyip önleyemeyeceği sorusu kaldı.

Tasfiye Fiyatı Geri İtildi

Bitcoin fiyatı 20.000 doların üzerindeyken, Celsius’un tasfiye fiyatı artık biraz uzak. Ancak, bu noktada para çekme işlemlerini 7 gün boyunca askıya alan borç verme protokolü etrafındaki hissiyatı değiştirmedi. Tasfiye fiyatı hala 14.000 $ ‘da kalıyor, ancak şirket topluluğa sorunları düzeltmek için çalışmaya devam edeceğine dair güvence verdi.

Celsius, ilk olarak geçen Pazartesi günü, hareketin arkasındaki neden olarak istikrarsız piyasa koşullarını öne sürerek transfer ve para çekme dondurmasını açıklamıştı. Son toparlanmayla bile, borç verme protokolü tasfiye riski altında ve bu tür para çekme ve transferler donmuş durumda.

İlgili Okuma | Bitcoin Fon Oranları Negatif Kalıyor Ama Açık Faiz Başka Bir Hikaye Anlatıyor

Halkla yaptığı en son tebliğde Celsius, sorunlarına uygun bir çözüm bulmak için yetkililerle birlikte çalıştığını söyledi. “Şirketimizin kuruluşundan bu yana bir öncelik olduğu gibi, düzenleyiciler ve yetkililerle açık bir diyalog sürdürüyoruz” söz konusu Santigrat. “Bu duraklama ve şirketimizin bir çözüm bulma kararlılığı konusunda düzenleyiciler ve yetkililerle çalışmaya devam etmeyi planlıyoruz.”

Bununla birlikte, geçmiş bir şey varsa, o zaman yatırımcıların fonlarını geri çekmeleri pek olası değildir. Uzaydaki spekülasyonlar, özellikle Three Arrows Capital (3AC) fiyaskosu göz önüne alındığında, büyük ölçüde nihai iflas kampında kalıyor.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC recovers above $20,000 | Source: BTCUSD on TradingView.com

Bitcoin Toparlanmaya Devam Edecek mi?

Bitcoin için mevcut yörünge, daha fazla toparlanmaya işaret ediyor, ancak bunun bir boğa tuzağı değil, meşru bir iyileşme olduğu ortaya çıkarsa. Bu, işlem gününün bitiminden önce fiyat testini 21.000 $ direnç seviyesini görecektir.

İlgili Okuma | Galaxy Digital CEO’su Her Zaman Yakında Bir Bitcoin Kurtarma Beklemeyin

Bununla birlikte, dijital varlık fiyatı hala 20 günlük hareketli ortalamasının altında işlem görüyor. Bu genellikle bir satın alma fırsatına işaret ederken, yatırımcıların son iki haftadaki fiyatlarından piyasaya para yatırmaya istekli olmadıklarını da gösterebilir.

Piyasa duyarlılığı da aşırı korku içinde, bu da yatırımcılar arasında daha fazla temkinliliğe işaret ediyor. Duyarlılık fiyatlar ile birlikte dönerse, piyasa daha fazla satın alma baskısı görebilir ve bu da yükseliş trendinin devam ettiğini görebilir.

Bitcoin, bu yazının yazıldığı sırada 20,731 dolardan işlem görüyor. 396 milyar dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en büyük kripto para birimi olmaya devam ediyor.

Featured image from Vulcan Post, chart from TradingView.com

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *