«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin Konsolidasyonu İlham Vermiyor, Ama Kartlarda 33 Bin Dolara Yakın

Bitcoin Konsolidasyonu İlham Vermiyor, Ama Kartlarda 33 Bin Dolara Yakın

Bitcoin-Konsolidasyonu-Ilham-Vermiyor-Ama-Kartlarda-33-Bin-Dolara-Yakin.png

Bitcoin dalgalanmaları azalmaya devam ettikçe yay daha da sıkıştırılıyor. New York’ta aktif ticaretin başlamasından bu yana, işlem aralığının alt sınırı, BTCUSD’nin destek bulduğu 29 bin dolara kaydı. Oluşturulan üçgenin üst sınırı, son 24 saatte 30 bin dolarlık mevcut fiyatlardan yüzde 1,8 artarak 30,5 bin dolara yükseldi.

Bitcoin Konsolidasyonu İlham Vermiyor

Menzil uyumu devam ederken, Bitcoin (BTC), 25 Mayıs Wall Street açılışından önce anlık olarak 30.000 dolara döndü.

İlk bakışta sıkıcı görünse de Michal van de Poppe, Bitcoin’i kısa sürelerde yenilenen bir ilgi kaynağı olarak gördü ve bir sonraki adımda 33.000$’a yaklaşacağını tahmin etti.

O söylenmiş Twitter takipçileri:

“Bitcoin 29.4 bin doları aştı ve bir sonraki direnç bölgesine koştu, eğer 29.4 bin doları tutarsak, 32.8 bin dolara doğru iyi olacağız. En sonunda.”

Boğalar ve ayılar için eşit derecede tehlikeli olan Bitcoin fiyatı konsolide oluyor. Hem likidite kazanır hem de zamanla mevcut fiyatlara alışır.

Piyasa döngüsü düzeyinde, mevcut konsolidasyonun alt sınırın çökmesi ve durdurma emirlerinin tasfiyesi ile sona ermesi ve başlangıçtaki aşağı yönlü momentumu teyit etmesi iyi bir ihtimal.

İlgili okuma | Yatırımcılar Önümüzdeki 3 Ay Boyunca Bitcoin ve Ethereum Piyasasında Düşüş Bekleyebilir

Düşüş prognozu, para politikasının sıkılaşması ve ekonomik gelişmenin azalmasıyla destekleniyor ve bu da perakende yatırımcıların harcama lehine bitcoin’den para çekmesine neden oluyor. Bitcoin artık 2021’in başlarında olduğu gibi değerlendiğinden, insanların kripto para birimleriyle hızla zengin olma umutlarının gerçekleşmemesine yardımcı olmuyor.

bitcoin

BTC/USD trades below $30k. Source: TradingView

İşe yatırım yapmak, saf satın al ve tut stratejilerinin ötesine geçerek daha karmaşık hale geliyor. CoinShares’e göre yatırımcılar bitcoin’den para çekiyor ve Cardano ve Polkadot gibi akıllı sözleşmeleri mümkün kılan blok zincirlerine koyuyor. Geçen hafta, kripto fonları net sermaye çıkışlarında 141 milyon dolar kaybetti.

ECB, kripto para birimleri ve borsalar arasındaki yüksek korelasyonun ekonomik sıkıntı zamanlarında yaygın olduğu ve dijital varlıkların artık yatırım portföylerini çeşitlendirmesine izin verilmeyeceği konusunda uyardı.

İlgili okuma | Kurumsal Yatırımcılar, Piyasa Belirsizliği Ortasında Kripto Ürünlerinde Güvenli Liman Arıyor

Featured image from iStockPhoto, Charts from TradingView.com

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *