«
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. Bitcoin Konsolidasyon Aralığında Sıçrayıyor, Mağazada Neler Var?

Bitcoin Konsolidasyon Aralığında Sıçrayıyor, Mağazada Neler Var?

Bitcoin, son iki haftadır istikrarlı bir artış gösteriyor. Tüm bu süre boyunca yükseliş trendinde olmadı, ancak çoğu zaman dijital varlık bu yukarı yönlü yörüngeyi korudu. Bu, güçlü konsolidasyon noktasından sıçradıktan sonra bir noktada 24.000 doların üzerine çıktığını gördü. Şimdi, dijital varlık 23.000 doları takip ederken, altında birkaç teknik seviye oluşmaya başladı.

Bitcoin Destek Oluşturmaya Başlıyor

Bitcoin bir kez daha 23.000 doların üzerine çıktı ve destek oluşmaya başladı. Daha önce temellerini kaybettikten ve 21.000 dolara düştükten sonra, dijital varlık desteğin 19.000 dolara düştüğünü gördü, ancak bu kısa süre sonra değişecekti. Bitcoin yükseliş trendine devam ederken, şimdi daha önce kurulmuş olandan çok daha güçlü olan 21.000 dolarlık desteğe bakıyor.

İlgili Okuma | Ethereum Balonları Akarken, Boğa Duygusu Kurumsal Yatırımcılara Yayılıyor

Bununla birlikte, dijital varlığın bu boğa rallisinde devam etmesi için bazı önemli teknik seviyeleri aşması gerekecek. Birincisi, şu anda en fazla direncin monte edildiği 25.000 $ aralığı olacaktır. Yaygın bir birikim eğilimi, bu seviyeyi aşmanın tek muhtemel yakıtı olacaktır. Bundan sonra, 2021 döngüsü için en düşük nokta olması nedeniyle en yakın direnç 28.000 dolardan oluşacak.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC continues recovery trend | Source: BTCUSD on TradingView.com

Bunun diğer tarafında, dijital varlığın hala geri düşme potansiyeli var. Bu, onu 21.000 dolarlık desteğin doğrudan yoluna koyacaktır, ancak bunun uzun vadede geçerli olması pek olası değildir. Bir sonraki önemli destek seviyesi, 2018 boğa döngüsünün zirvesini temsil eden 19.700 dolara düşecek. Bu nedenle, burada verilen destek, 19.000 $ ‘a kıyasla güçlendirilecektir. Ancak bu gerçekleşemezse, mevcut döngünün düşük olması nedeniyle 17.600 dolar bir sonraki önemli seviye olacak.

İlgili Okuma | Dalgalanma (XRP) Düşük Döngüden %190 Arttı, Ama Hiç 3 Dolara Ulaşacak mı?

Şimdilik, bitcoin yükselirken, geçen hafta geçemediği nokta olan 24.000 $ ‘da dirençle karşılaşması bekleniyor. Bu, onu 30.000 doları geri alma arayışındaki boğalar için en acil tehdit haline getiriyor. Bu nokta, bitcoin’in kısa vadede düşüş veya yükseliş eğilimi belirleyecek olan 50 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkıp çıkamayacağını belirler.

Yine de satışlar, bitcoin değerini geri çeken en önemli şey olmaya devam ediyor. Kısa vadeli alım lehine dönmeye başlarken, uzun vadeli görünüm hala yatırımcılar için bir satış oluşturuyor. Henüz bir yorgunluk noktasına ulaşmamış olan bu satışlar, büyük olasılıkla bitcoin’in 24.000 doları başarıyla geçememesinin arkasındaki suçlu.

Featured image from The Financial Express, chart from TradingView.com

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *