«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin Kırılgan Kalıyor, Bir Sonraki Büyük Destek Alanı Hangisi?

Bitcoin Kırılgan Kalıyor, Bir Sonraki Büyük Destek Alanı Hangisi?

Bitcoin-Kirilgan-Kaliyor-Bir-Sonraki-Buyuk-Destek-Alani-Hangisi.png

Bitcoin, geçen hafta piyasa değerinin %20’sine yakın değer kaybetti. King madeni para art arda altı hafta düşüş baskısına maruz kaldı. Madeni para, geçen yıl Ağustos ayında dokunduğu seviyeleri yeniden test etti.

BTC, son 48 saat içinde 32.000 $ fiyat seviyesini zorlamaya çalıştığı için fiyat kısa bir süre için toparlanmaya çalışmıştı. Bitcoin 37.000 $ seviyesini kırdığından beri, varlık için serbest düşüş oldu. Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi, Kasım 2021’de güvence altına aldığı 68.000 dolardı.

37.000 dolarlık fiyat işareti, birkaç ay boyunca bir destek seviyesi olarak hareket etmişti. Devam eden uzun tasfiye çılgınlığı, Bitcoin’i 30.000 dolarlık fiyat işaretini tekrar ziyaret etti.

Satıcıların, yazının yazıldığı sırada piyasayı ele geçirdiği düşünüldüğünde, bir yükseliş olası görünmüyor. Devam eden düşüş, BTC’nin 30.000 doların altına düşmesine neden olacak.

Bitcoin Fiyat Analizi: Bir Saatlik Grafik

Bitcoin yazı yazılırken 30.100 dolardan işlem görüyordu. 30.000$ fiyat seviyesi kripto para için güçlü bir destek seviyesi olarak hareket ediyor, ancak fiyatlar sürekli satış baskısı ile aynı seviyenin altına düşebilir.

Yukarıdaki destek seviyesi aynı zamanda kripto para için güçlü bir talep bölgesi görevi görüyor ve eğer alıcılar geri dönüş yolunu bulursa BTC tekrar 37.000 $ işaretine dokunmaya itebilir. Panik satışı, BTC’yi 22.000 $ fiyat seviyesinin yakınında işlem yapmaya itebilir.

bu korku endeksi Pazarın yüzdesi, sektör genelinde fark edilen büyük satışların ortasında yüksek kalmaya devam ediyor.

Bitcoin
Bitcoin, bir saatlik grafikte 30.100$ olarak fiyatlandırıldı | Kaynak: TradingView’de BTCUSD

Bitcoin, bir saatlik zaman diliminde aşağı doğru momentumu (beyaz) görüntüler, bu okuma tutarlı düşüş hareketi eylemini onaylar. İşlem gören Bitcoin hacmi yeşil renkte görüldü, bu, varlığın fiyatının bir geri dönüş sunmaya çalışabileceğini vurgulayabilir, ancak BTC ana destek alanına yakın işlem gördüğü için bu pek olası değildir.

Teknik Analiz

Bitcoin
Bitcoin, dört saatlik grafikte yükseliş eğilimi gösterdi | Kaynak: TradingView’de BTCUSD

Bitcoin, 20-SMA çizgisinin altında işlem görüyordu, bu da satıcıların piyasada hala aktif olduğunu gösteriyor. Fiyat momentumu, piyasadaki satıcılar tarafından yönlendiriliyordu. Yazma sırasında, BTC aşırı satım bölgelerinin sınırındaydı. Alıcılardan gelen itme, BTC’nin 20-SMA çizgisinin üzerinde işlem yapmasına yardımcı olacaktır.

İlginç bir şekilde, Göreceli Güç Endeksi’nin söyleyecek başka bir şeyi daha vardı. BTC fiyatı bir satış baskısı akışına neden oldu, ancak grafikte yükseliş eğilimi (beyaz) görüldü. RSI’daki boğa ayrışması, BTC’nin kuzeye tırmanabileceği anlamına gelebilir, ancak şans oldukça zayıf.

İlgili Okuma | TA: Bitcoin 32 bin Doların Altında Mücadele Ediyor, Düşüş Trendi Neden Devam Edebilir?

Bitcoin
Bitcoin, dört saatlik grafikte düşüş momentumu gösteriyor | Kaynak: TradingView’de BTCUSD

Bitcoin, son birkaç aydır düşüş bayrağı oluşturuyordu. Bu, BTC’nin aşağı yönlü bir fiyat hareketine girmek üzere olduğunun bir işaretiydi. Yükseliş olarak kabul edilen düşen bir kama deseni (sarı) oluşturmasına rağmen, aynı içinden bir kırılma BTC fiyatının daha da düşmesine neden oldu. Geri tepme ihtimali göz ardı edilemez ancak şu anda düşüş baskısı çok yoğun görünüyor.

Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı (MACD), fiyat momentumunu gösterir ve düşüş baskısı oluşturmaya devam eder. Müthiş Osilatör de aynı şeyi onaylayarak sıfır çizgisinin altında simge durumuna küçültülmüş yeşil sinyal çubuklarını göstererek grafiklerde negatif fiyat hareketini vurguladı.

İlgili Okuma | TA: Bitcoin 30K Dolara Düştü, Neden Kısa Vadeli İyileşme Mümkün Görünüyor?

Featured image from UnSplash, Charts from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *