«
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. Bitcoin İyileşmeye mi Gidiyor? – BTC Rehber

Bitcoin İyileşmeye mi Gidiyor? – BTC Rehber

Bitcoin, son iki aydır art arda haftaları kırmızıda kapatıyor. Önceki hafta, tarihte ilk kez art arda yedinci haftalık mumunu kapattığını gördü ve yatırımcılar bunun bir geri dönüşle sona ereceğini umsalar da, dijital varlık bir haftayı daha kırmızıyla işaretlemeye devam etti. Bu, bitcoin’in ilk kez sekiz ardışık haftalık kapanış görmesini sağlayarak kripto yatırımcıları arasında büyük paniğe neden oluyor.

Sekiz Hafta Kırmızı Fena Değil mi?

Normalde, bitcoin gibi büyük bir dijital varlık birkaç haftayı kırmızıyla kapattığında, ufukta büyük bir ayı piyasasına işaret eder. Şimdi, kripto piyasasının ayı piyasasına başarıyla girdiğini güvenle varsayabiliriz. Son birkaç aydır yatırımcılar arasındaki düşük ve olumsuz ivmenin nedeni bu. Ancak bitcoin’in bu kadar haftayı kırmızıda kapatmasıyla daha da kötüleşmesi bekleniyor.

İlgili Okuma | Bitcoin 30.000 Doların Üzerinde Yerleşmek İçin Mücadele Ettiğinden Uzun Tasfiyeler Piyasayı Sallamaya Devam Ediyor

Bitcoin birkaç haftayı kırmızıda kapattığında tutarlı olan bir şey, genellikle piyasayı takip eden düşüş trendi oldu. Bunu birikme zamanı olarak görenler olsa da, bu kırmızı kapanışların tetiklediği devasa satışlar sonunda galip geldi. Bu tür ardışık negatif haftalık kapanışlar, ayı piyasasında olmanın kaçınılmaz bir parçası olarak bilinir hale geldi.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC marks eight consecutive red close | Source: BTCUSD on TradingView.com

Ancak piyasa böyle bir şey görmedi. Endişe verici bir şey olduğunda tarihsel bağlamı kullanmak istemek doğaldır, ancak referans noktası olmadan, piyasanın buradan nereye gidebileceğini söylemenin bir yolu yoktur.

Bir Ayı İçin Bitcoin Var mı?

Mevcut piyasa koşullarıyla karşılaştırılabilecek tarihsel bir bağlam olmasa da, daha önce bunun tersi yaşandı. Geçen yıl, bitcoin sekiz düz hafta yeşil kapanış kaydetmişti. Bunu takip eden, dijital varlığın fiyatının sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara ulaştığını gören çok sayıda boğa rallisi oldu.

Bu, art arda sekiz kırmızı kapanışla birlikte mevcut piyasa koşullarıyla karşılaştırıldığında, dijital varlık muhtemelen onu 20.000 dolarlık bölgeye geri gönderecek birden fazla düşüş ve çöküş içinde olacaktır. Bu nedenle, piyasanın dibinin pek çok kişinin inanmak istediği kadar olmaması çok muhtemeldir.

İlgili Okuma | CFO, MicroStrategy’nin Bitcoin’lerinden Hiçbirini Bırakmayacağını Açıkladı

5 günlük hareketli ortalamanın üzerinde bitcoin ticareti gibi aksini gösteren göstergeler var. Ancak bu, uzun vadeli göstergeler düşüş eğilimini koruduğu için yalnızca kısa vadede iyi bir göstergedir.

Küçük yatırımcılar da BTC biriktirme konusunda hız kazanıyor. Bakiyesinde 1’den fazla BTC bulunan Bitcoin cüzdanlarının sayısı kısa süre önce yeni bir zirveye ulaştı ve şimdi 844.906’ya ulaştı. Bu, bu yatırımcılar arasında olumlu bir duyguya işaret ederken, genel olarak, bu küçük yatırımcılar, piyasayı gerçekten hareket ettirmek için çok az şeye sahiptir. Dolayısıyla herhangi bir toparlanma olacaksa, dijital varlığın daha büyük sahiplerinden bir miktar harekete ihtiyacı olacaktır.

Featured image from Unsplash, chart from TradingView.com

Takip etmek Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *