«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Bitcoin, İki Ayın Ardından Kırmızıda İlk Haftalık Yeşil Kapanışı İşaretledi

Bitcoin, İki Ayın Ardından Kırmızıda İlk Haftalık Yeşil Kapanışı İşaretledi

Bitcoin, birkaç hafta ardışık kırmızı kapanışları işaretliyor. Bu, önde gelen kripto para biriminin art arda 9 hafta kırmızı kapanış gördüğü son iki aydır durum böyleydi. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu dijital varlık için çok aşağı yönlü bir görüntüye neden oldu. Bununla birlikte, bitcoin serisini sonlandırdığı için gelgit dönmeye başladı gibi görünüyor. Pazartesi gününün erken saatlerinde 30.000 doların üzerinde bir kırılma, BTC’yi iki aydan uzun bir süredir ilk haftalık kapanışına getirdi.

Bitcoin İçin Daha İyi Günler mi?

Bitcoin fiyatı toparlanırken, iki aydan fazla süren düşüş trendlerini tam olarak silmiyor. Uzun bir kırmızı çizgideki bu ilk yeşil, dijital varlık için otomatik olarak bir boğa trendini tetiklemez. Ancak yaptığı şey, yatırımcı duyarlılığının daha iyiye doğru dönmeye başladığını göstermek. Şüphesiz, satıcılar önümüzdeki haftanın büyük bölümünde piyasaya hakim olmaya devam edecek, ancak buradan pozitif girişlerde bir artış bekleniyor.

İlgili Okuma | Etkiye Hazır Olun: Bitcoin Madencileri Holdinglerini Boşaltmaya Başladı

Bitcoin, Mart ayından bu yana yeşil bir haftalık kapanış görmedi. O zamandan önce bile, duygular daha da kötüye gitmişti. Korku ve Açgözlülük Endeksi şu anda 13’te oturduğundan ve onu aşırı korkuya soktuğundan, bu yeni haftada da devam ediyor. BTC’nin geçen hafta 32.000 doların üzerine çıkması piyasadaki korkuyu hafifletmeye yardımcı oldu, ancak çöküş 29.000 doların altındayken olumsuz duygular bir kez daha geri döndü.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC settles above $31,000 | Source: BTCUSD on TradingView.com

Bundan sonra BTC için sallantılı hareketler bekleniyor. Dijital varlığın başka bir boğa trendinde değerlendirilmesi için 35.000 doların üzerinde bir pozisyon alması gerekiyor. Bununla birlikte, kripto para birimi için çok sayıda önemli direnç noktası öne çıkıyor.

Borsa Girişleri Ne Diyor?

Bitcoin borsası girişleri, piyasaya geri dönen olumlu hissi yansıtıyor. Glassnode’dan gelen veriler, son gün için BTC’de 6,6 milyar doların borsalara taşındığını ve 7,9 milyar doların taşındığını gösteriyor. Bu, -1.3 milyar dolarlık negatif bir net akışa yol açarak, daha fazla yatırımcının doğrudan satışlar yerine birikime doğru ilerlediğinin sinyalini veriyor.

İlgili Okuma | El Salvador Bitcoin Tahvillerini İkinci Kez Erteledi, İşte Nedeni

Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesinden çok uzakta ve göstergeler, bu ATH değerinin yıllar sonra toparlanmasına işaret ediyor. Bununla birlikte, kısa vadede, bitcoin fiyatı ayılara karşı direnmeye hazır. BTC yatırımcılarının çoğu hala kârda olduğundan, satışların yakın zamanda ortadan kalkması beklenmiyor. Ama tükenme noktasına yaklaşıyor.

Featured image from The Cryptonomist, chart from TradingView.com

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *