«
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. Bitcoin Fon Oranları 30.000 Dolara Düşmesine Rağmen Hareketsiz Kaldı

Bitcoin Fon Oranları 30.000 Dolara Düşmesine Rağmen Hareketsiz Kaldı

Bitcoin-Fon-Oranlari-30000-Dolara-Dusmesine-Ragmen-Hareketsiz-Kaldi.png

Bitcoin fonlama oranları Mayıs ayının başında bir düşüş yaşadı. Bu, o noktada belirgin bir ayı eğilimi olmasa da, BTC fiyatı şimdiden bazı zayıflık belirtileri gösteriyordu. Bu zayıflık, dijital varlığın 2022’de ilk kez 30.000 doların altına düştüğünü ve yedeklendiğini gördü. Ancak, nötre dönen fonlama faizleri piyasadaki bu oynaklıktan etkilenmemiştir.

Bitcoin Fon Oranları Sarsılmaz

Bitcoin, 35.000 dolar civarında bazı büyük satışlar gördü. Bu, esas olarak yatırımcıların varlıklarının daha fazlasını kaybedebilecekleri konusunda paniklemeleri ve bu nedenle bu kayıpları azaltmak için kripto para biriminden çıkmayı denemeleri tarafından tetiklendi. Ortaya çıkan korku ve likidasyonlar, dijital varlığın fiyatını daha da aşağı çekmek için birlikte çalıştı ve saat gibi piyasadaki diğer her şey bu düşüş trendini takip etti.

İlgili Okuma | Piyasa Düşüş Eğilimi Kurumsal Yatırımcılardan Bitcoin Girişlerini Tetikliyor

Fonlama oranları, bu düşüş eğilimine karşı bağışıklığı olan az sayıdaki kişiden biri olacaktır. Ayın başındaki çöküşünden kurtulduktan sonra, nötr seviyeye geri döndü ve bitcoin 35.000 doların altına düştüğünde bile burada kaldı. Fiyatı düştüğünde bile, fonlama oranları sarsılmadan kaldı.

btc fonlama oranları

Funding rates remain neutral | Source: Arcane Research

Bu, 4 Aralık’taki kazadan bu yana kaydedilen aynı eğilimi takip ediyor. Fonlama oranları, nötr veya altında bir eğilimle başlamış ve o zamandan beri bundan sapmamıştır. Açıkça, düşük momentuma yol açan yatırımcılar arasındaki olumsuz duyarlılığın sonucuydu.

Bunun göstergesi olduğu başka bir grup da suçlu tüccarlardır. Bu sürekli tüccarlar spot piyasayı yakından takip ediyor. Bu açıkça normdan bir sapma çünkü önceki piyasa trendlerinde görüldüğü gibi, dijital varlığın fiyatı düştüğünde fonlama oranları da düşüyor.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC crumbles to $29,000 | Source: BTCUSD on TradingView.com

Bu, bu suçlu tüccarların dijital varlığa daha fazla uzun pozlama eklemeye meyilli olduğunu gösteriyor. Çoğunlukla bu, bir buçuk yıllık ticaret aralığının dibi olarak algılananların yakınında oluyor.

İlgili Okuma | Shiba Inu Vs. Dogecoin ve LUNA: Kripto Katliamından Hangisi Sağ Kalacak?

Ortalama fonlama oranı, her ikisi de suçlu tüccarlardan en fazla varlığa sahip olduğunu kanıtlamış olan kripto para borsaları Binance ve Bybit’ten alınır. Tüm Terra UST sorunları olsa da, finansman oranları değişmeyi reddetti.

Featured image from The Economics Times, charts from Arcane Research and TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *