«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. Bitcoin Fiyatı Üç Ayın En Düşük Seviyesine Düştü, Bunu Sürdüren Ne?

Bitcoin Fiyatı Üç Ayın En Düşük Seviyesine Düştü, Bunu Sürdüren Ne?

Bu noktada, bitcoin’in üç ayın en düşük noktasına ulaştığı artık bir haber değil. Dijital varlığın en son fiyatının 34.000$’ın altına düştüğü zaman Ocak ayının sonlarındaydı, ancak bundan sonra da devam etmeye devam etmişti. Geçen sefer, suçlu 4 Aralık’taki piyasa çöküşünün ardından düşük piyasa momentumu olmuştu. Bu sefer, yuvarlanan varlık değerinin direksiyonunun arkasında tamamen farklı bir canavar var.

Kayaların Üzerindeki Borsa

Bitcoin’in borsa ile korelasyonu son birkaç ayda yükselişe geçmişti ve sonunda 2022’nin ilk çeyreğinde yüksek bir noktaya ulaşmıştı. Bu korelasyon, son birkaç ayda kripto para birimlerinin piyasa hareketlerini tanımlamaya devam etmişti. Birden fazla hamlede, kripto piyasası borsayı yansıtıyor ve bu aynı yansıtma son düşüş trendini tetikledi.

En dikkate değer NASDAQ’daki düşüş oldu. Teknoloji hisselerinin hakim olduğu Nasdaq, piyasada bir darbe aldı. Yalnızca geçen hafta, %1,5’lik bir kayıp yaşadı ve bu zaman diliminde yaklaşık %22’lik bir kayıp ile bugüne kadarki bazında pek de iyi değil.

İlgili Okuma | Tron, Üçgen Modelinde Ticaret Yapıyor; Sıradaki Parayı Ne Bekliyor?

Nasdaq geçen hafta düşerken kripto piyasası da düştü. Yine de bir fark, kripto pazarındaki düşüşün daha belirgin olmasıydı. Büyük ölçüde düzenlenmemiş kripto piyasasının borsadaki emsallerinden daha değişken kaldığı göz önüne alındığında, durumun neden böyle olduğunu görmek kolay. Bu nedenle, bitcoin gibi madeni paralar geçen hafta yaklaşık %10 kayıp kaydetti.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

Şimdi, borsa korelasyonunun son piyasa çöküşünde parmağı olsa da, bunun tek nedeni bu değil. Piyasa duyarlılığı son zamanlarda düşüyordu ve bu piyasada daha fazla korkuya yol açtı. Dolayısıyla bir çöküş, uzun süredir yapım aşamasında olan bir çöküştür.

Bitcoin’in Geleceğine Bakmak

Kripto piyasası genellikle bitcoin hareketlerini takip ettiğinden, bu dijital varlığın geleceğine bakmak çoğu zaman piyasanın nereye gidebileceğini görmeye yardımcı olabilir. Son çöküşle birlikte, piyasa toplam piyasa değerinden 200 milyon dolardan fazlasının düştüğünü gördü, ancak göstergeler bunun sadece bir başlangıç ​​olabileceğine işaret ediyor.

Bitcoin, 2021’de piyasada duyulmamış bir şekilde birden fazla boğa rallisi görmüştü. Fiyatın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000$’a ulaştığını gören bu ralliler o zamandan beri azaldı ve şimdi doğal olarak yerini bir sonraki ayı piyasasına bırakıyor.

İlgili Okuma | TA: Ethereum Ayıları, 2,5 Bin Doların Altındaki Son Düşüşün Ardından Büyük Hedefte

Düşüşle birlikte, bitcoin artık her önemli kısa ve uzun vadeli göstergenin altında işlem görüyor. 200 günlük hareketli ortalamanın altında olmak, yatırımcıların dijital varlığın yakın zamanda 40.000 doların üzerine çıkacağına inanmadıkları anlamına geliyor.

BTC, 36.000 $ olan en güçlü destek seviyesindeki temelini kaybettiğinden, artık piyasanın çoğunluğu ayılar kontrol ediyor. Piyasanın bu çöküşün ardından önemli bir toparlanmadan önce BTC’yi 30.000 doların altında görmesi muhtemeldir.

Featured image from TIME.com, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *