«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin Fiyatı 2020’den Beri En Derin Dalışı Aldı, BTC Sıçrayacak mı?

Bitcoin Fiyatı 2020’den Beri En Derin Dalışı Aldı, BTC Sıçrayacak mı?

Bitcoin-Fiyati-2020den-Beri-En-Derin-Dalisi-Aldi-BTC-Sicrayacak.png

Kripto piyasasındaki mevcut kan banyosunun etkisine maruz kalan Bitcoin (BTC) fiyatı 12 Mayıs’ta Aralık 2020’den bu yana en düşük değeri olan 26.350$’a ulaştı. Devam eden düşüş eğilimi, Mayıs’tan Mayıs’a kadar süren önceki sezon ortası düşüş eğilimiyle dikkate değer bir benzerlik gösteriyor. Haziran 2021.

Her iki piyasa çöküşünde de Bitcoin fiyatı 30.000 dolarlık direnç seviyesini kırdı. Son zamanlarda, BTC’nin değerlemesinin 29.800 $’da kaybetmeyi bıraktığı Haziran 2021’de tersine döndüğünden daha fazla düştü. Buna karşılık, mevcut piyasa çatışmasındaki fiyatı 26.3000 dolar seviyesine ulaştı.

İlgili Okuma | Dogecoin, “The Dogefather” SNL’de Çıkış Yaptığından Bu yana %90 Düştü

Her iki durumda da birkaç makroekonomik faktör kripto pazarını etkiledi. Örneğin, 2021’in düşüş eğiliminden önce Çin bankaları, devletin finans sektörü için kripto hizmetlerine izin vermeyerek kripto kullanımını engelledi. Ardından Elon Musk, Tesla ödemeleri için Bitcoin’i dahil etme kararını tersine çevirerek ateşe yakıt ekledi. Benzer şekilde, COVID-19’un bozulması bazı büyük ülkelerin blok zinciri endüstrisinden geri adım atmasına neden oldu; böylece, BTC fiyatı önemli ölçüde düştü.

Aynı şekilde en son düşüş trendinde jeopolitik koşullar ve makroekonomik gerçekler Bitcoin’in kaderini belirlemiştir. İlk olarak, Rusya-Ukrayna çatışması, Bitcoin’in dünya çapında büyümeye başladığı bir zamanda düzenleyicilerin günden güne katı kurallar koymasıyla kripto fiyatını büyük ölçüde etkiledi. Ardından yasal belirsizlik ve dijital varlıkların Fed düzenlemesi Bitcoin fiyatını daha da aşağı çekti.

BTCUSD
Bitcoin fiyatı tekrar 30.000 doları tutmak için mücadele ediyor. | Kaynak: BTC/USD fiyat tablosundan TradingView.com

Bitcoin Sahipleri Varlıklarından Çıkmak İçin Koştu

Kripto yatırımcıları son düşüşün ardından varlıklarını geri çekiyor ve birçoğu hala kayıplara tutunuyor ve kripto fiyatlarının gelecekte tekrar sallanmasını bekliyor. istatistiklere göre, 16.967.726 cüzdan adresi şu anda kayıp yaşadı ve önceki rekorları kırdı. Kripto tarihi, 19 Mach 2020’de benzer bir zirve gördü.

Kripto piyasasının olağandışı davranışı, yatırımcıları aldıkları kayıpları göz ardı ederek varlıklarını tasfiye etmeye zorladı. Aşağıdaki metriğin rakamının düşmesinin nedeni budur. Şimdi cüzdanlarında 1K+ coin tutan kripto tüccarlarının sayısı 2.234’e kadar düştü ve en önemlisi bu rakam 11 Mayıs’ta kaydedildi.

Yine, 11 Mayıs, kripto sahipleri yatırımlarından çıkmak için acele ederken Bitcoin ağındaki yeni bir işlem rekoru kırdı. 175.146.8 BTC ile 4 yıllık yeni bir işlem hacmine ulaştı. Son zamanlarda taahhüt edilen işlem hacmi, önceki yüksekleri gölgede bıraktı.

İlgili Okuma | TA: Bitcoin İvme Kazandı, 30 Bin Doların Üzerindeki Kırılma Neden Önemli?

Kripto piyasasının mevcut durumu göz önüne alındığında, The Wolf of All Streets Podcast’inin ev sahibi Scott Melker, yorum yaptı “bütün piyasa sarsılıyor”.

Ekledi:

Piyasaların tamamen mantıksız bir panik içinde olduğunu düşünüyorum. Sarkaç, her zaman olduğu gibi aşırı korkuya döndü. Bu, insanların dipte veya dipte varlık satmasına neden olur.

Featured image from Pixabay and chart from TradingView.com

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *