«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. Bitcoin, Fed’den Gelen Düşmanca Açıklamalardan Sonra 40 bin Doların Altına Düştü

Bitcoin, Fed’den Gelen Düşmanca Açıklamalardan Sonra 40 bin Doların Altına Düştü

Bitcoin-Fedden-Gelen-Dusmanca-Aciklamalardan-Sonra-40-bin-Dolarin-Altina.png

Amiral gemisi kripto para olan Bitcoin, Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezerv Bankası’nın düşmanca yorumlar yapmasının ardından 40 bin doların altına düştü.

Powell Perşembe günü yaptığı açıklamada, önümüzdeki Federal Açık Piyasa Komitesi toplantısında, Federal Rezerv’in gösterge faiz oranını 50 baz puan (0,5 puan) artırmayı düşüneceğini belirtti.

Bitcoin 40 bin doların altına düştü

Sadece birkaç gün önce, önde gelen kripto para birimi, 10 günün en yüksek seviyesi olan yaklaşık 43.000$’a ulaştı. Bu, varlığın bu hafta başında sadece 39.000$’lık bir aylık en düşük seviyeye düştüğü göz önüne alındığında özellikle şaşırtıcı bir fiyattı.

Öte yandan BTC, yerel zirvesinde yuvarlak bir şekilde reddedildi ve rotayı hızla tersine çevirdi. Varlığın değeri birkaç saat içinde 40.000 dolara düştü.

Boğalar, bu yıl henüz anlamlı bir çizgi olarak belirlenmemiş olan 40.000 dolarlık destek seviyesini kaybederken, en değerli madeni paranın olumsuz orta vadeli tahminlerde sıkıntısı yok.

Bitcoin’in fiyatı, güçlü bir negatif kontrole rağmen 41.500 dolar ve 40.000 dolarlık önemli seviyeleri koruyamadı. Ayıların Pazartesi gününden itibaren 38.536$’lık dip seviyesini hedeflemesi bekleniyor ki bu hala ticarette olanlar için açık bir hedef. Düşük seviye kırılırsa, BTC fiyatı hayal kırıklığına uğrayabilir ve 36.000$’a düşebilir.

Sonuç olarak, bitcoin’in piyasa değeri, bu haftanın başlarında 800 milyar doları kısaca aştıktan sonra 750 milyar dolara düştü.

İlgili Okuma | “Sıkıcı” Bir Bitcoin Neden İyi Bir Şey Olabilir?

Al veya Sat?

Bir Macron zaferi, Doların daha da düşmesine ve daha fazla yukarı yönlü olasılıklara izin vermesine neden olacağından, BTC fiyatı Pazartesi günü 44.088,73 doların üzerinde açılmalı. Buna ek olarak, Ukrayna’dan gelen haberlerin giderek ikinci plana atılması ve arka plana çekilmesi, görüşmelerin devam ettiğini ve Rusya’nın askeri çabalarının artık sadece batıya odaklanması nedeniyle her an bir çözüme ulaşılabileceğini gösteriyor. Ukrayna’nın tamamından daha fazla.

Fransa seçimleri bu hafta sonu en büyük olay riski. Aşırı sağcı bir aday olan Le Pen, seçimde Macron’u yenerse, Pazar akşamı ve Pazartesi günü ASIA PAC oturumunda büyük bir piyasa kayması ve şok bekleyin.

Şu anda yatırımcılar arz-talep durumunun destek alanına nasıl tepki vereceğini görmek için ‘bekliyor ve izliyor’. Ocak ayının sonundan bu yana, BTC fiyatı haftalık grafikte gösterildiği gibi ‘yükselen bir kama modelinde’ işlem görüyor.

Bitcoin

BTC/USD trades at $39k. Source: TradingView

Boğaların 51.000 işaretini hedef almasıyla mevcut seviyeden fiyatta bir geri dönüş bekleniyor. Bununla birlikte, yolculuğun bu seyrinde, boğalar 50 günlük EMA’nın (Üssel Hareketli Ortalama) 43,071 doların üzerinde kapanması gerekiyor.

İlgili Okuma | Bitcoin Yakında Başka Bir Büyük Düşüş Görecek mi? Tarihsel Eğilim Evet Diyebilir

Featured image from Pixabay, chart from Tradingview.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *