«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Bitcoin, Fed Artış Oranı Kararının 1 Hafta Öncesine Düştü

Bitcoin, Fed Artış Oranı Kararının 1 Hafta Öncesine Düştü

Bitcoin-Fed-Artis-Orani-Kararinin-1-Hafta-Oncesine-Dustu.png

26 Temmuz’da Bitcoin (BTC) fiyatı, Federal Rezerv’in faiz oranlarını yükseltmesi beklentisiyle yatırımcı kaygısı arttıkça bir haftadan uzun süredir görülmeyen bir seviyeye düştü.

Bitcoin Düşüşleri

TradingView’e göre, önde gelen kripto para birimi şu anda 21.000 doların altında, bugün yüzde 4.26 ve geçen hafta yüzde 7.17 düşüşle 20.955 dolardan işlem görüyor.

Sonuç olarak, dijital varlığın toplam piyasa değeri şu anda 400,13 milyar dolar. Bir haftadan daha uzun bir süre önce, 18 Temmuz’da BTC’nin bu miktarda bir piyasa değeri vardı.

Uzun süreli bir Bitcoin kurtarma umutları, madeni paranın işlem aralığını 19.000 ila 22.000 $ arasında geri getiren düşüşle suya düştü.

İlgili Okuma | Zincir Üstü Veriler: 10k+ BTC ile Bitcoin Balinaları Büyüyor

Kripto para danışmanlık firması Eight Global’in 27 Temmuz’daki Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısı için daha iyimser bir görünüme sahip olduğunu belirtmek ilginç. Web sitesi, federal fon oranının kripto para birimi için önemli olduğunu belirtti çünkü:

“Kripto borsa ile ilişkilidir ve borsa federal fon oranından etkilenir. Yükselen oranlar hisse senetlerinin performansına zarar verirken, düşen oranlar hisse senetlerini yatırım olarak daha ilgi çekici hale getiriyor.”

Eight Global’e göre çoğunluk ve en muhtemel sonuç, piyasa bunu zaten hesaba katmış olsa da, 75 baz puanlık bir artış.

bitcoinBTC/USD trades at $22k. Source: TradingView

Piyasalar düzelirken, kripto para ticareti gurusu Michal van de Poppe belirtilmiş Bitcoin’in yarın FOMC’ye girmesi için 20.5K-20.7K’lık bir alana baktığını söyledi.

İlgili Okuma | Bitcoin Puell Satın Alma Bölgesinden Birden Fazla Kaldırma, Boğa Momentumu Takip Edecek mi?

Featured image from Shutterstock, charts from TradingView.com

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *